Ocak 16, 2022

Bu Metaverse Altcoin %25’lik Artışa Hazırlanıyor!

Sandbox (SAND) fiyatı, 10 Ocak ile 12 Ocak tarihleri arasında %23 artarak, 4.21 dolardan 4.77 dolara yükseldi ve bir talep bölgesinden ayrıldı. Bu yükseliş trendinin devam edebilmesi için bir momentum yoktu ve bu nedenle belirttiğimiz dirence iki kez ulaşılmasına rağmen küçük geri çekilmeler yaşandı.

Bu yeniden testlerin en sonuncusu hala test aşamasında ve büyük olasılıkla bir ralli ile son bulacak. Yatırımcılar, Sandbox (SAND) fiyatının önce %16’lık bir yükseliş eğilimine işaret edecek olan 5.52 dolarlık direnç bariyerini yeniden test etmesini bekleyebilirler.

Bu direnci aşmak, Sandbox fiyatının yerel bir zirve oluşturması muhtemel olan önemli bir psikolojik seviyeyi 6 dolarda yeniden test etmenin yolunu açacaktır.

Sandbox fiyatının orta vadeli görünümü, piyasa yapıcıların, çift tepe oluşumunun üzerinde duran satın alma-durdurma likiditesini toplamak için SAND’i 7 dolar ve daha yükseğe çıkaracağını gösteriyor. Ancak piyasa katılımcıları, bu hedefin orta ve uzun vadeli bir görünümde gerçekleşeceğini unutmamalıdır.

SAND/USDT 4 saatlik grafik

Yükseliş görüntüsünden uzak bir bakış atacak olursa, Sandbox fiyatının yakın zamanda oluşan talep bölgesinin üzerinde kalması ve 4.21 dolardan, 4.77 dolara kadar yükselmesi gerekiyor. Bu destek alanını tutmak, yükseliş trendinin başlangıcını sağlayacak önemli bir etmen.

Bununla birlikte, 4.21 dolar destek seviyesi korunamaz ve altına gerilenirse, bu seviyenin altında kapanış yapan dört saatlik bir mum çubuğu, daha düşük bir dip oluşturacak ve ihtimalleri ayıların lehine güçlendirecektir. Bu gelişme, büyük bir satış baskısını da beraberinde getirerek, yükseliş tezini geçersiz kılabilir.

Yükseliş tezinin geçersiz olması durumunda SAND, 4.08 dolar veya 3.88 dolar seviyesine gerileyerek piyasaya alıcı toplamayı deneyebilir.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : FXStreet


Haber Yorumları ( 2 )

Sizde yorumunuzu ekleyin, görüş bildirin.

  • Poweruser

    4.21 $ dan %23 artış olsaydı. Fiyatının 5.052 olması gerkli değil miydi?

    Cevap Yazın
    • Hasan Hüseyin Lif

      Merhaba, bazı analizlerimi en alttaki kaynakta da belirtildiği üzere 'çeviri' olabiliyor ve bazen kaynakta yapılan matematiksel hatalar gözümüzden kaçabiliyor. Bir dahaki sefere daha dikkatli olacağız. ^^

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.