Nisan 1, 2024

Bu Meme Coin’lerin Her Biri Patlamanın Eşiğinde: İşte O Liste!


Dogecoin (DOGE)

Kripto para piyasası yılın başından bu yana patlama yaşıyor. Bu bağlamda en azından şu an itibariyle meme coin sektörü bunun öncüsü demek mümkün. Dogecoin son zamanlarda oldukça iyi performans gösteren varlıklardan birisi.

Fiyatı iki haftalık ölçekte yaklaşık %40 artarak Kasım 2021’den bu yana ilk kez kısa süreliğine 0,22 doları aştı. Şu anda 0,20 dolar seviyesinde seyrediyor. Ancak çok sayıda analist yükselişin sona ermekten çok uzak olduğu görüşünde.

X kullanıcısı Rekt Capital, Dogecoin’in “makro düşüş trendini” sona erdirdiğini ve yeni bir “makro yükseliş trendi” başlattığını savundu. “Bu, 0,30 dolara doğru bir ralliyi körükleyebilecek bir hareket”. Ayrıca ChatGPT, çok sayıda önemli faktöre bağlı olarak meme coin’in fiyatının 1 dolara fırlayabileceğini tahmin etti.

DOGE, Tesla’nın CEO’su Elon Musk’ın favori kripto para birimidir. Kendisinden gelen onaylar geçmişte varlık için fiyat artışlarını etkilerken, kısa süre önce coin’in “bir noktada” bir ödeme yöntemi olarak kabul edebileceğini ima etti.

Musk’ın desteğinin Nisan ayı boyunca devam edip etmeyeceğini ve bunun DOGE’yi olumlu etkileyip etkilemeyeceğini takip etmek ilginç olacak.

Shiba Inu (SHIB)

Piyasa değerine göre ikinci en büyük meme coin olan SHIB de oldukça başarılı bir ay geçirdi. Mart ayının başında önemli ölçüde yükselen fiyatı, sonraki haftalarda hızını biraz geri çekti.

Artış, katman-2 blok zinciri çözümü Shibarium’un geliştirilmesiyle aynı zamana denk geldi. Ağ, 7 Mart’ta toplam işlemler açısından 400 milyon sınırını aştı.

Yakım programı da büyük bir başarıydı. Meme coin’in arkasındaki ekip Mart ayı boyunca 15,5 milyardan fazla token dolaşımdan kaldırdı. Bu Şubat ayında gözlemlenen rakamlara kıyasla %2.300’lük bir artış anlamıına gelmektedir.

Geçen ayki olumlu performansın Nisan ayında da devam edip etmeyeceğini henüz bilinmiyor.

Dogwifhat (WIF)

Solana blok zinciri üzerine inşa edilen lider meme coin, hiç şüphesiz son birkaç ayda kriptonun rock yıldızı oldu. Gün ışığını 2023’ün sonunda gördü ve fiyatı 2024’ün başından bu yana %3.000 oranında patladı.

Geçtiğimiz hafta, WIF tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 4,80 dolara ulaşırken, piyasa değeri 5 milyar dolara yaklaştı. Böylece PEPE’yi geride bırakarak üçüncü en büyük meme coin oldu.

WIF‘in etkileyici yükselişi muhtemelen Binance ve Coinbase gibi kripto para borsalarındaki listelemeler ve Arthur Hayes gibi sektör katılımcılarının desteğiyle gerçekleşti.

Şu anda, meme coin en büyük 31. kripto para birimi haline geldi. Ek olarak Nisan ayı boyunca gerçekleşecek bir başka potansiyel rallinin onu ilk 30’a yerleştirmesi mümkün.

BOOK OF MEME (BOME)

Solana tabanlı bu meme coin de izleme listenizde bir yer bulmaya değer. Mart ayının ortasında piyasaya sürülen BOME‘un piyasa değeri kısa bir süre için neredeyse 1,5 milyar dolara yükseldi ve ardından 850 milyon dolar seviyesine geriledi.

Aşağıdaki işlem çiftlerini listeleyen Binance de dahil olmak üzere bazı borsaların dikkatini çekti: BOME/BTC, BOME/USDT, BOME/FDUSD ve BOME/TRY.

İlerlemesi kısmen ticaret mekanlarının daha fazla desteğine bağlı. Bu yüzden Nisan ayında başkalarının da çoğunluğa atlayıp atlamayacağını görelim.

Slerf (SLERF)

Son olarak, Mart ayı ortasında fiyatı zirve yapan ancak o zamandan beri düşüşte olan SLERF‘e değineceğiz. Bu meme coin, arkasındaki geliştiricinin ön satış sırasında yatırımcılardan toplanan 10 milyon dolar değerindeki fonu yanlışlıkla yakmasıyla şüpheli faaliyetlere karıştı.

Bu durum, önemli kârlar getirme şansına rağmen, bu tür varlıkların yıkıcı kayıplara yol açabileceğini hatırlatmalıdır.

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Adle Dursun hakkında :

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sosyoloji mezunuyum, aktif olarak kripto para ve blockchain üzerine araştırmalar yapmakta ve içerikler hazırlamaktayım.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 1 )

Sizde yorumunuzu ekleyin, görüş bildirin.