Mart 12, 2024

Bu Meme Coin’lerde Yükseliş Trendi Sona Mı Erdi: Fiyatlar Düşüşe Geçti, Neler Oluyor?

Kripto para dünyasında neredeyse tüm meme coin’lerin yaşadığı büyük fiyat artışının ardından, fiyatların gerilemesi küresel kripto piyasası trader’ları ve yatırımcıları tarafından yakından takip ediliyor. Bu düşüşün ortasında, Spotonchain takipçileri tarafından yapılan açıklamalar, CEX’lere büyük miktarda SHIB ve PEPE token’ının aktarıldığını gösterdi. Bu durum, potansiyel olarak bir meme coin sezonunun sonuna işaret ediyor. Bu nedenle önemli bir ilgiyle karşılandı.

SHIB ve PEPE fiyatlarının bugün %4 ila 10 arasında düşmesi, satışların bir düşüş trendini başlattı. Bu token’lar için türev verileri genel kripto piyasasında bir düşüş eğilimi olduğunu gösterdi. Bu arada, diğer meme coinleri arasında yer alan FLOKI ve DOGE de bugün kırmızı renkte işlem gördü ve potansiyel bir meme coin sezonu sonunun piyasa duygularıyla uyumlu hale geldi.

SHIB & PEPE Satışları

Spotonchain’ın verilerine göre, bugün, iki önemli balina toplu olarak 10,6 milyon dolarlık SHIB ve PEPE satarak dikkat çekti. 0xd6b adresi, Gemini ve Cryptocom’a 6,49 milyon dolarlık 200 milyar SHIB gönderirken, 0xe60 adresi de OKX’e 4,13 milyon dolarlık 500 milyar PEPE gönderdi.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere özellikle ilgi çekici olan nokta, bu balinaların bu satışlardan önemli kârlar elde etmiş olmalarıdır. 0xd6b adresi, dört yıl önce sadece 10 ETH ile 15,2 trilyon SHIB satın aldı ve şu anda 2,6 trilyon SHIB ile 129 milyon dolarlık tahmini bir kâra sahip. Öte yandan, 0xe60 adresi sadece on gün önce PEPE ticaretine başladı ve bugünkü satışlarla tahmini 3,36 milyon dolarlık bir kâr elde edecek.

Ancak, bugün token’ların düşüş ivmesi göstermesiyle birlikte, bu satışlar potansiyel bir meme coin döneminin sona erdiğine dair dikkat çekici bir işaret olarak kabul edildi.

SHIB ve PEPE Fiyatları Düşüş Gösterdi

Şu anda, Shiba Inu’nun fiyatı son 24 saat içinde %4,52’lik bir düşüş yaşayarak 0,00003265 dolar seviyesinden işlem görüyor. Aynı süreçte, PEPE coin’in fiyatı %9,84 oranında azalarak 0,000008287 dolara geriledi.

Özellikle, bu tokenler için türev verileri, yatırımcıların piyasadan çıkma veya pozisyonları kapatma eğiliminde olduğunu gösteren bir düşüş trendine işaret ediyor. Coinglass’ın verileri, SHIB’in açık ilgisinde %5,87’lik bir düşüş ve hacimde %26,86’lık bir azalma olduğunu gösterirken, aynı zamanda OI ağırlıklı fonlama oranının da %0,0965’e düştüğünü gösteriyor. Aynı şekilde, PEPE’nin açık pozisyonunda %8,06’lık bir düşüş ve hacimde %27,64’lük bir azalma yaşandı ve OI ağırlıklı fonlama oranı %0,1045’e geriledi.

Bu durum, SHIB ve PEPE üzerinde toplu bir satış baskısı oluştururken, diğer meme coinleri olan DOGE ve FLOKI’nin fiyatlarını da etkiledi. DOGE ve FLOKI’nin fiyatları, haber yazıldığı sırada %2 ila %5 arasında düşerken, türev verileri ayıların piyasayı kontrol etmeye başladığını gösteriyor.

Küresel kripto topluluğunda, meme coinlerin toplu bir şekilde yaşadığı bu önemli fiyat düşüşü, bir meme coin patlamasının sona erdiğine dair piyasa duygularını yansıtıyor gibi görünüyor. Bu da gelecekteki büyük satışlarla ilgili spekülasyonları artırarak fiyatları daha da aşağı çekiyor.

Kaynak : CoinGape
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?