Nisan 18, 2024

Bu Meme Coin’ler Adeta Parlıyor: Yükseliş Devam Edecek mi?


Perşembe sabahı, meme coin sektörü geleneksel piyasanın açılmasının ardından büyük bir yukarı yönlü ivme yaşadı. DOGE, SHIB, WIF ve PEPE gibi en iyi meme coin’leri de önemli bir yukarı yönlü hareket yaşadı.

Kripto Piyasası Neden Yukarı Yönlü Hareket Ediyor?

Bu yükseliş ivmesi, Amerika Birleşik Devletleri TÜFE verilerinin açıklanması ve İran ile İsrail arasındaki jeopolitik gerilim nedeniyle genel kripto para piyasasında yaşanan önemli bir düşüşün ardından geldi. Ancak, bu büyük yukarı yönlü ivmenin arkasındaki ana neden henüz bilinmiyor.

Dogecoin‘e (DOGE) bakıldığında, dünyanın en büyük meme coin’i şu anda 0,15 dolar seviyesine yakın işlem görüyor ve son 24 saat içinde %1,6’lık iyi bir değer artışı yaşadı. Fiyat artışının yanı sıra CoinGecko’dan alınan veriler, yatırımcıların yanı sıra trader’ların da DOGE’ye daha fazla ilgi gösterdiğini vurguluyor. Çünkü 24 saatlik işlem hacmi %22 artarak şu anda 2,2 milyar dolar seviyesinde bulunuyor.

İkinci en büyük meme coin olan Shiba Inu, şu anda 0,000022 dolar civarında işlem görüyor. Son 24 saat içinde değerinde %5’lik önemli bir artış yaşadı. Ancak bu artış ABD borsasının açılmasının ardından gerçekleşti. Fiyat dalgalanmalarının yanı sıra CoinMarketCap’ten alınan veriler, yatırımcıların yanı sıra yatırımcıların da 24 saatlik işlem hacmi %5 düştüğü ve şu anda 559 milyon dolara yakın olduğu için ilgi göstermediğini gösteriyor.

Meme Coin’lerin Performansı

3. en büyük meme coin Dogwifhat (WIF) fiyatı ise %7 oranında büyük bir artış gösterdi. Şu anda 2,57 dolar civarında işlem görüyor. SHIB’e benzer şekilde, yatırımcıların yanı sıra trader’lar da WIF’e daha az ilgi gösteriyor. Çünkü 24 saatlik işlem hacmi negatif ve şu anda 509 milyon dolar seviyesinde. Bu meme coinlere bakıldığında, veriler yatırımcıların, trader’ların ve kurumların DOGE’ye güçlü bir ilgi gösterdiğini gösteriyor.

Uzman tekniklere göre, DOGE kriptosu şu anda haftalık bir zaman diliminde önemli bir seviyeye (Talep Bölgesi) yakın işlem görüyor. Herhangi bir haftalık mum 0,14 dolar seviyesinin altında kapanırsa, 0,11 dolar seviyesine kadar büyük bir aşağı yönlü momentum görebiliriz. Öte yandan, yaklaşan yarılanma olayı nedeniyle piyasa duyarlılığı değişirse, DOGE fiyatının 0,22 dolar seviyesine yükselme olasılığı vardır.

Güncel piyasa hareketlerine buradan ulaşabilirsiniz.

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Adle Dursun hakkında :

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sosyoloji mezunuyum, aktif olarak kripto para ve blockchain üzerine araştırmalar yapmakta ve içerikler hazırlamaktayım.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?