Mayıs 21, 2024

Bu Meme Coin’in Geçmişi Geleceğin İpuçlarını Veriyor: Analiste Göre Mega Ralli Kapıda!


Dogecoin (DOGE), dijital para birimleri dünyasında en çok takip edilen altcoinlerden biri olup, mevcut durumu onu yükselme potansiyeli en yüksek kripto paralar arasında konumlandırıyor. Bu haber yazıldığı sırada Dogecoin, son 24 saat içinde %12,55 oranında değer kazanarak 0,1705 dolardan işlem görüyor.

Üst düzey piyasa analisti Ali Martinez’e göre, Dogecoin bir aydan uzun bir süredir en yüksek fiyat seviyesi olan 0,2 doları tekrar test etmeye hazırlanıyor olabilir. Martinez, bu görüşünü desteklemek için DOGE’nin Azalan Üçgen formasyonundan çıkışını gösteren bir grafik paylaştı. Bu kırılmanın ardından, birkaç teyit ile birlikte, kripto para genel piyasada önemli bir geri çekilme yaşadı.

Son düzeltmeyle birlikte, DOGE’nin 0,2 dolar direnç seviyesini yeniden test etmesi için bir fiyat eğilimi veya tersine dönüş muhtemeldir. Martinez bir toparlanmayı tamamen doğrulamasa da, tarihin her zaman tekerrür etmediğini, ancak genellikle kafiyeli olduğunu belirtti.

Meme coin için 0,2 dolarlık fiyat seviyesi, aşılması en zor direnç noktalarından biri olarak görülüyor. Bu fiyat aralığında kısa vadeli satış baskısı oluşmaya başladı ve bu durum, piyasada dört haftadan fazla süredir devam eden düşüşü tetikledi. Ancak şu anda genel piyasa duyarlılığı yükseliş yönünde ve Dogecoin, bu olumlu trendden yararlanarak büyümesini sürdürebilir.

Meme coin’in 0,2 dolarlık fiyat seviyesine ulaşabilmesi için mevcut seviyesinden %17 daha yükselmesi gerekiyor. Balinaların işlem hareketliliğine bakıldığında, arz sıkışıklığı yavaş yavaş ortaya çıktığı için bu kilometre taşına kısa vadede ulaşmak mümkün görünüyor.

Bu hafta potansiyel spot Ethereum ETF onayını çevreleyen duyarlılığın, diğer meme paralarının yanı sıra Dogecoin‘in fiyatını da yeni bir zirveye çıkarması muhtemel. 0,2 dolarlık kısa vadeli hedefin ötesinde, coin’in uzun vadeli hedefi 1 dolar olarak belirlenmiştir.

Kaynak : U.Today

Yazar Adle Dursun hakkında :

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sosyoloji mezunuyum, aktif olarak kripto para ve blockchain üzerine araştırmalar yapmakta ve içerikler hazırlamaktayım.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?