Şubat 25, 2022

Bu Meme Coin’den Devasa Ortaklık: 1.5 Milyar İnsana Ulaşması Bekleniyor!

Dogecoin ve Shiba Inu’nun en güçlü rakiplerinden biri olan meme tabanlı kripto projesi Floki Inu’nun (FLOKI) arkasındaki ekip, Alfa Romeo Racing ORLEN takımının arkasındaki itici güç olan efsanevi Formula 1 Yarış takımı Sauber Motorsport ile stratejik bir ortaklık gerçekleştirdiklerini duyurdu.

Sauber Motorsport AG, 1970 yılında Peter Sauber tarafından kurulmuş bir İsviçre motor sporları mühendislik şirketidir. Şirket, 2019 yılında İtalyan otomobil üreticisi Alfa Romeo ile yaptığı sponsorluk anlaşmasının ardından 2018 yılına kadar kendi adı altında yürüttükleri Formula 1 yarış takımını Alfa Romeo Racing olarak yeniden adlandırmıştı.

Floki Inu ekibi bu önemli ortaklık konusunda aşağıdaki açıklamayı yaptı:

“Floki’nin dikkat çekici markası, 2022 sezonu boyunca her iki Alfa Romeo F1 Takımı ORLEN otomobilinin arka uç kanat plakalarında yer alacak. Floki logosunun, Mart’tan Kasım’a kadar gerçekleşecek olan 23 raundda etkileyici bir sayı olan 1.5 milyar insana ulaşması bekleniyor. Floki ayrıca Alfa Romeo’nun şampiyonluk kazanan espor takımının da sponsoru olacak. Ortaklık, Floki’nin dünya çapında ana akım medyada, uluslararası ulaşım ağlarında reklamının yapıldığı ve Napoli, Bayer Leverkusen, Spartak Moskova ve Fenerbahçe dahil olmak üzere dünyanın en iyi futbol kulüplerinin çoğuyla yoğun bir şekilde iş birliklerini içeren Floki’nin küresel tanıtımının bir parçası olarak görülüyor.”

Bu sene Guanyu Zhou, Formula 1’deki ilk Çinli srücü olarak Valtteri Bottas ile birlikte Formula 1’deki ilk çıkışını yapacak. Bu gelişmenin sonucunda FLOKI, yarışları sadece Zhou için izleyecek olan Çinli seyircilere karşı görücüye çıkacak, bu şekilde FLOKI’nin benimsenmesinin artırılması bekleniyor.

Floki ekibi, ortaklığa girmeye karar vermelerinin üç nedenini açıkladı

  1. Formula 1’in, yarış başına ortalama 87 milyon TV izleyicisi ve 1.5 milyar kişilik kümülatif izleyici kitlesi ile 170 bölgede yayınlanan bir yarış olması.
  2. Yarış sezonunun 22 ülkeyi ve beş kıtayı kapsamasıyla birlikte Formula 1’in gerçekten küresel bir spor olması.
  3. Bu yılın, kilit ve hızla genişleyen bir kripto pazarı olan Miami’de Formula 1’in merakla beklendiği ilk yıl olması

Çin bağlantısı

Çin’in yeni, merakla beklenen Alfa Romeo takım sürücüsü Guanyu Zhou’nun, yeteneği, takımının ve Floki’nin Çin pazarında çekiş kazanmasına yardımcı olması bekleniyor. Zhou’nun profilinin sezon boyunca yükselmesi de işten bile değil.

Guanyu Zhou’nun da bir parçası olduğu bu ortaklık aracılığıyla gerçekleşecek olan bu bağlantı, meme coin’i; kısıtlamaların kriptonun ve projenin geleneksel yöntemlerle tanıtılmasını engellediği Çinli bir kitleye ulaştıracağı için Floki’nin pazarlama hedefleri için özellikle kritik bir hamle olacak.

Sponsorluk anlaşmasının “Alfa Romeo eSports takımını da kapsadığını” belirten Floki ekibi bu işbirliğinin, amiral gemisi oyna-kazan oyunlarını (Valhalla) geliştirmeye ve kripto para birimini kitlelere ulaştırmaya devam eden Floki için heyecanla beklenen ortaklıklardan biri olduğunu söyledi.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak KoinFinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.