Mart 19, 2024

Yatırımcılar Dikkat: Bu Meme Coin’de Fiyat Düşüşüne Rağmen Ralli Henüz Son Ermedi!

Popüler meme coin PEPE coin ‘in fiyatı, 2024’teki zirvesinden %42’lik bir düşüşle 19 Mart’ta 0,000006 dolara geriledi. Ancak on-chain veri eğilimleri, rallinin henüz sona ermediğine işaret ediyor.

Meme coin piyasaları, 19 Mart’tan bu yana önemli bir geri çekilme yaşadı. PEPE, Dogewifhat (WIF) ve Book of memes (BOME) gibi token’lar, geçtiğimiz hafta üç haneli kazançlarla tarihi zirvelere yükseldi. Bu durum, meme coin piyasasının hala volatil olduğunu ve fiyatların hızlı değişebileceğini gösteriyor.

PEPE Coin Ağı, Fiyat Düşüşünün Ortasında Büyümeye Devam Ediyor

PEPE’nin piyasa değeri, 14 Mart’ta 0,00001 dolar seviyesine tırmanarak 3,5 milyar doların üzerine çıkarak SHIB’in ardından Ethereum ağındaki en büyük ikinci meme coin ekosistemi haline geldi.

Fakat, PEPE’nin bir sıfır daha silinirken, kâr alma hırsı fiyatları 19 Mart’ta %42’lik bir artışla 0,00006 dolar seviyesine yükseltti.

pepe coin

Ancak, son 30 gün içinde PEPE’nin gösterdiği güçlü fiyat performansı, pazar konumunu belirgin şekilde güçlendirdi. Yoğun satış baskısına rağmen, PEPE hala yeni kullanıcıları çekmeye devam ediyor. Bu da erken bir toparlanma aşamasını tetikleyebilecek bir harekettir.

Santiment’in sahip sayısı metriği, bir kripto para birimi ağındaki aktif kullanıcı sayısını ölçmek için bir vekildir. Şu anda, temel varlığın birimlerini tutan fonlanmış cüzdanların sayısını izler.

Grafik, bu ay PEPE ağının 29.100 yeni kullanıcıyı ağırladığını ve toplam sahiplerin 29 Şubat ile 19 Mart arasında 159.100 adresten 188.200 adrese yükseldiğini gösteriyor.

Fonlanan cüzdanlardaki artış, artan perakende benimsemesinin ve ekosisteme akan taze sermayenin açık bir göstergesidir. Grafik daha yakından incelendiğinde, PEPE’nin son fiyat rallilerinin yeni fonlanan cüzdanlarda belirgin artışlarla nasıl çakıştığı görülüyor.

Bu durum, %42’lik fiyat düşüşünün yaşandığı 14 Mart ile 19 Mart tarihleri arasında 2.400 yeni kullanıcının ağa katıldığı düşünüldüğünde önemli bir düşüş sinyali oluşturuyor. Bir ağ, piyasa düşüşü sırasında önemli sayıda yeni kullanıcı çekiyorsa, bu durum stratejik yeni giriş yapanların düşüşü satın almak için adım atıyor olabileceğini gösteriyor.

Pepe Coin Fiyat Tahmini

PEPE fiyatının piyasa zirvesinin %42 altına inmesi ve 20 günlük SMA fiyatının altına düşmesiyle birlikte, dipten alım yapmak isteyen stratejik trader’lar için mükemmel bir zamanlama olarak düşünülebilir.

Yeni finanse edilen 29.100 PEPE adresinden gelen artan talep, piyasa güçlerinin PEPE fiyatının 0,000006 doları üzerinde sabit bir destek seviyesinde kalması için iyi hizalandığını gösteriyor.

Ancak boğaların yeniden ivme kazanması için, PEPE fiyatının önce ilk direnci 0,000008 dolar olarak ölçeklemesi gerekiyor.

IntoTheBlock’un mevcut tüm PEPE sahiplerini giriş fiyatlarına göre gruplayan küresel para giriş/çıkış verileri de bu görünümü doğruluyor.

Maksimum 0,000008 dolar fiyat aralığında 37.900 ETH satın alan 3.910 adresin, PEPE başabaş noktasına yaklaşırken büyük bir satış duvarı oluşturabileceğini gösteriyor.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere PEPE fiyatı bu barikatı aşabilirse, ralli hız kazanabilir ve 0,00001 dolara doğru ilerleyebilir.

Yine de, PEPE 0,00006 dolar desteğini kaybederse PEPE ayıları kontrolü elinde tutabilir. Ancak, yaklaşan destek alım duvarı göz önüne alındığında bu şu anda olası görünmüyor.

Bu aralıkta, ortalama 0,000006 dolar fiyattan 62,9 trilyon PEPE satın alan 21.000 yatırımcı, net zarar pozisyonlarına düşmemek için çılgınca alımlar yapabilir.

Kaynak : crypto.news
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?