Mart 4, 2024

Bu Meme Coin’de Boğa Sinyali Geldi: Yükseliş İçin Yeşil Işık!

Başarılı tahminleriyle tanınan kripto analisti Bluntz, piyasanın en dikkat çeken varlıklarından biri olan Dogecoin’in (DOGE) için heyecan verici bir yükseliş potansiyeli olduğunu belirtiyor. Bir gösterge, meme coin değerinde artış eğilimi gösteriyor ve bu durum, yatırımcıların dikkatini çekiyor.

Bluntz’un analizine göre, Dogecoin’in Bitcoin’e karşı işlem gördüğü çiftin (DOGE/BTC) haftalık grafiği, güçlü bir yükseliş sinyali veriyor. Bu da DOGE’nin Bitcoin karşısında değer kazanmaya başlayabileceğini gösteriyor.

Analist, Dogecoin’e yönelik önceki tutumunun, varlığın fiyatının beklediği seviyelerin ötesine geçemeyeceğine dair şüphelerinden kaynakladığını itiraf etti. Ancak, son haftalarda yaşanan gelişmeler ve teknik analizler, Dogecoin’in potansiyel bir yükseliş ivmesi kazanabileceğine işaret ediyor. Özellikle, haftalık DOGE/BTC paritesindeki büyük boğa sapması, fiyatların yükseliş trendine geçmeye hazır olduğunu gösteriyor.

“DOGE’den bir nevi kaçınıyordum çünkü WIF’in yapacağını düşündüğüm katların yakınında bile geçemeyeceğini düşünüyordum AMA……. Bu, haftalık DOGE/BTC paritesinde çooook büyük bir boğa sapması mevcut. Sonuçta bir çanta almam gerekebilir.”

Dogecoin (DOGE) fiyat tahmini

Boğa sapması, genellikle bir varlığın fiyatı düşerken, momentum göstergelerinin yükseliş sinyalleri verdiği bir durumu ifade eder. Bu durum, piyasadaki alıcıların güç kazandığını ve fiyatların yükselmeye başlayabileceğini gösterir. Bluntz’un analizi, meme coin fiyatının Bitcoin karşısında artabileceği ve yatırımcıların bu fırsatı değerlendirebileceği yönündedir.

Bu yazının yazıldığı sırada DOGE/BTC 0.00000257 BTC (0,16 dolar) seviyesinde işlem görüyor.

Analist aynı zamanda popüler altcoin Filecoin’i (FIL) de yakından takip ediyor. Bluntz’a göre, altcoin uzun birikim dönemi içerisinde işlem gördüğü için FIL için henüz erken bir aşamadayız.

“Nihayet FIL’de yeniden bir hareket görmeye başlıyoruz, buradaki haftalık mum güzel. Sonuç olarak, yükselişte olmasına rağmen hâlâ büyük bir birikim aralığında ve bunun için kesinlikle erken.” 

Analistten Filecoin fiyat tahmini

Filecoin, son zamanlarda yükseliş eğilimi göstermeye başlamış olsa da, Bluntz’ın belirttiği gibi, uzun bir birikim sürecinin ardından bu hareketliliğin gerçekleştiği gözlemleniyor. Bu nedenle, yatırımcıların acele etmemesi ve FIL’in potansiyelini tam olarak değerlendirmesi gerekiyor. Analistin sözleri, yatırımcılara dikkatli olma ve ani kararlar almama konusunda uyarı niteliği taşıyor.

Bu yazının yazıldığı sırada FIL %10’un üzerinde artışla 10.26 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : the daily hodl
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?