Şubat 19, 2024

Bu Meme Coin’de Balina Aktivitesi Tavan Yaptı: Bu Neyin Habercisi?


Popüler meme coin Shiba Inu (SHIB), son 24 saat içinde milyarlarca SHIB token’ının transfer edilmesiyle balina aktivitesinde önemli bir artış yaşadı. IntoTheBlock’un verilerine göre, 100.000 doların üzerinde değere sahip olan ve SHIB içeren büyük işlemlerin hacmi %102,03 oranında arttı. Büyük işlem hacimleri genellikle balina faaliyetlerinin bir göstergesi olarak kabul edilir. Bu büyük işlemler toplamda yaklaşık 9,97 milyon dolar değerinde ve 1,02 trilyon SHIB’e denk geldi. Büyük işlem hacimleri, belirli bir günde balinalar ve kurumsal oyuncular tarafından gerçekleştirilen toplam miktar hakkında önemli bir bilgi sağlar.

17 Şubat’ta 513,97 milyar SHIB’den 18 Şubat’ta 1,02 trilyon SHIB’e kadar olan büyük işlem hacimlerinde belirgin bir artış yaşandı. Bu ani artışlar, balinalar arasında yüksek faaliyetlerin olduğunu ve büyük olasılıkla alım ya da satım amaçlı işlemlerin yapıldığını gösteriyor.

Shiba Inu Fiyatı Bir Sonraki Hamleyi Tartıyor

18 Şubat’ta, kaydedilen işlemlerin toplam hacmi, 1,93 trilyon SHIB olarak kaydedildi. Bu, hem alım satım işlemlerini hem de spekülatif olmayan faaliyetleri içerebilir. Bu bağlamda Shiba Inu gibi varlıkların fiyat hareketlerindeki dönüşleri ve kırılmaları belirlemeye yardımcı olabilir. 17 ve 18 Şubat tarihlerinde, Shiba Inu, boğaların SHIB fiyatının gelecekteki seyrini değerlendirdiği bir dönemde, istikrarlı bir işlem hacmi artışı gördü.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere bu haber yazıldığı sırada SHIB son 24 saatte %0,97 artışla 0,0000097 dolara yükseldi. Boğaların 0,00001 dolar seviyesini aşma ve böylece SHIB fiyatından bir sıfır silme çabaları, bu kilit seviyeden reddedilmesiyle karşılaştıktan sonra hafta sonu boyunca durdu. SHIB 15 ve 16 Şubat tarihlerinde 0,00001005 dolar seviyesine yükselerek bu kilit seviyedeki direnci teyit etti. Kısa vadede, boğalar 0,000011 dolar ve 0,000012 dolar seviyelerine ilerlemek için 0,000010 dolar seviyesinin üzerinde sürekli bir kırılma arayacaklar. Aşağı yönde, önemli destek günlük MA 50 ile çakışan 0,00000867 dolar seviyelerinde.

Kaynak : U.Today

Yazar Adle Dursun hakkında :

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sosyoloji mezunuyum, aktif olarak kripto para ve blockchain üzerine araştırmalar yapmakta ve içerikler hazırlamaktayım.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?