Şubat 29, 2024

Bu Meme Coin Resmen Uçuşa Geçti: %30’luk Artış Parabolik Rallinin Başlangıcı mı?

Dünyanın en büyük meme coin’i Dogecoin (DOGE), son 24 saat içinde %33 kazanç kaydetti. Bu bağlamda Kasım 2022’den bu yana ilk kez 0,1 doları geçerek heyecanı körükledi. Haber yazıldığı sırada DOGE fiyatı %33 artışla 0,125 dolar ve 17,91 milyar dolar piyasa değeriyle işlem görüyor.

Dogecoin (DOGE) Fiyat Rallisi

DOGE fiyatı 12 senti geçerken, 24 saatlik işlem hacimleri de %156 gibi şaşırtıcı bir artışla 4,77 milyar dolara fırladı. Geçtiğimiz hafta DOGE fiyatı %50 gibi şaşırtıcı bir oranda arttı. Bu da bir sonraki boğa koşusunun başlangıcını işaret etti.

Dogecoin, tarihinde dördüncü kez iki haftalık bir süper trend satın alma sinyali veriyor. Bu sinyal geçmişte her onaylandığında, takip eden aylarda DOGE için anında parabolik fiyat hareketine yol açmıştır.

Ayrıca Dogecoin güçlü balina birikimine de tanık oluyor. Blockchain izleme platformu Whale Alert’ten alınan veriler, bir Amerikan finansal hizmetler şirketi olan Robinhood’dan 276,21 milyon DOGE biriktiğini ortaya koydu.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere, Whale Alert’ün verileri, Robinhood’dan bu önemli miktarın birikmesinden iki büyük balina işlemi sorumluydu. İlk işlem, DEndnpPewG…gWLmkNMAtU adresi tarafından 16,59 milyon dolar değerinde 172,89 milyon DOGE biriktirildiğini gösterdi. Bu arada, ikinci işlem DGG1Ght6LB…pcSXme8X5S adresinin toplam 9,87 milyon dolar değerinde 103,32 milyon DOGE elde ettiğini gösterdi.

DOGE Fiyat Hedefi ve Meme coin Rallisi

Ali Martinez, meme coin için potansiyel bir parabolik kırılma öngörerek cesur bir tahmin paylaştı. Martinez, tarihsel grafik modellerinden ve piyasanın sürekli gelişen dinamiklerinden yola çıktı. Bu bağlamda Dogecoin’in Nisan ayına kadar 1,7 dolara fırlayabileceğini öngördü.

Son Dogecoin fiyat hareketi, meme coin alanında bir ralli başlattı. Shiba Inu da son 24 saat içinde %20 değer kazandı. Şu anda 7,67 milyar dolarlık piyasa değeriyle 0,00001301 dolardan işlem görüyor. Günlük işlem hacimleri de %70 artarak 1,5 milyar doları aştı.

Ayrıca, son raporlar Shiba Inu’nun Shibarium blok zincirinin üzerinde yeni bir gizlilik merkezli ağ sunmaya hazırlandığını gösteriyor. Bu da SHIB token’larının değer teklifini artırdığını gösteriyor. Aynı zamanda, Shiba Inu Vadeli İşlem Açık Faizi %120 oranında kayda değer bir artış yaşamıştır. İleriye dönük olarak, Shiba Inu fiyatı 0,0000119 dolar, 0,0000158 dolar ve 0,000018 dolar gibi önemli direnç seviyelerini hedefleyebilir.

Kaynak : CoinGape
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?