Bu Meme Coin Resmen Patlıyor: Günlük İşlem Hacmi Rekor Kırdı, Piyasa Değeri Hızla Yükseliyor!


Son güncellenme : 09.01.2024 - 15:16

Son zamanların yükselen yıldızı Bonk (BONK), sosyal aktivitesinin neredeyse iki katına çıkmasıyla ilk 100 kripto para arasında en çok kazanan oldu.

BONK’un fiyatı son 24 saat içinde %26’lık bir artış gösterdi. Ek olarak bu yazının yazıldığı sırada 0,0000127 dolardan işlem görüyor. Rallinin ardından meme coin’in piyasa değeri 800 milyon doları aşarak 81. en büyük kripto varlığı haline geldi.

bonk fiyat analizi grafiği

Meme coin‘in günlük işlem hacmi %160 artarak 326 milyon dolara ulaştı. Veriler, BONK’un işlem hacminin %36,2 gibi büyük bir kısmının USDT işlem çifti ile Binance’ten geldiğini gösteriyor. Son ralliye rağmen Bonk, 15 Aralık 2023’te tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 0,000034 dolara kıyasla %63 düşüşte.

Santiment tarafından sağlanan verilere göre, meme coin’in sosyal hacmi son 24 saat içinde %97’lik bir artış kaydetti. Veriler, sosyal aktivitenin çoğunluğunun Telegram ve X’ten geldiğini gösteriyor.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere, meme coin daha fazla fiyat artışıyla bile karşılaşabilir. Santiment’e göre, varlığın Göreceli Güç Endeksi (RSI) şu anda 32’de duruyor. Bu gösterge, Bonk’un henüz güçlü bir satış baskısıyla karşılaşmadığını gösteriyor.

Meme coin’in yükseliş bölgesinde kalması için RSI’sının 50 işaretinin altında kalması gerekir.

Coin’in rallisinin bir başka nedeni de OKX listelemesi olabilir. Seyşeller merkezli kripto borsası, 8 Ocak’ta BONK ve Jito’yu (JTO) spot ticaret platformunda listeleyeceğini ve para çekme işlemlerinin 9 Ocak’ta başlayacağını duyurmuştu.

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Adle Dursun hakkında :

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sosyoloji mezunuyum, aktif olarak kripto para ve blockchain üzerine araştırmalar yapmakta ve içerikler hazırlamaktayım.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?