Mart 2, 2024

Bu Meme Coin Resmen Patlıyor: Yapılan 310 Dolarlık Yatırım Milyonlar Kazandırdı!


Dogwifhat (WIF) adlı Solana tabanlı meme coin, Robinhood, KuCoin ve Binance Futures gibi tanınmış ticaret platformlarında yer almasının ardından büyük bir ilgi gördü. Bu adım, meme coin’lerin giderek artan popülaritesini ve kripto alanındaki önemli isimlerin etkisini vurguluyor. Haberin duyulmasının ardından, bir balina yaklaşık 1,34 milyon dolar değerinde 9.999 SOL’luk bir yatırım yaptı. Bu da meme coin’de önemli bir fiyat artışına yol açtı ve genel olarak piyasa üzerinde dikkat çekti.

WIF’in yükselişinin temel nedeni, özellikle meme coin’lerin yaşadığı mevcut boğa piyasasından kaynaklanmaktadır. Coin, geçtiğimiz hafta meme coin festivalinin de etkisiyle %300’e varan etkileyici bir kazanç elde etti. Özellikle, üç ay önce sadece 310 dolar karşılığında 2,58 milyon WIF coin satın alan bir trader, devam eden rallinin ortasında yatırımlarının değerinin 3,12 milyon doları aştığını gördü.

Fiyattaki yükselişe rağmen, balinaların WIF’a olan ilgisi güçlü bir şekilde devam ediyor. Sadece altı saat önce, önemli bir işlemde bir balina 1,49 milyon WIF tokenı almak için 1,34 milyon dolarlık bir yatırım yaparak coin’e artan ilginin altını çizdi. Bu büyük balina hamleleri, WIF’in fiyatındaki büyük artışta etkili oldu. Ancak, Lookonchain’e göre, bir Solana balinası da Robinhood listelemesinin hemen ardından 1,34 milyon dolar değerinde WIF tokenı aldı.

Dogwifhat’ın rallisine ek olarak, diğer meme coinleri olan Shiba Inu (SHIB) ve Dogecoin (DOGE) de önemli kazançlar elde etti. SHIB’in fiyatı son 24 saat içinde %52,85 artarak 0,00001976 dolara ulaştı. Ek olarak piyasa değeri 11,65 milyar doları aştı. Aynı zamanda, DOGE’un rallisi devam ediyor. Mevcut %18’lik artış ve geçtiğimiz hafta boyunca %66’lık önemli bir artışla dikkat çekiyor.

Güncel Pazar Anlık Görüntüsü

Meme coin‘lerdeki mevcut artış, hem normal hem de büyük yatırımcıların heyecanını gösteriyor. Ocak ayında düşük bir seviyeye ulaştıktan sonra WIF, 1 Mart 2024’te %1400’lük bir artışla rekor 1 dolara yükseldi. Göreceli Güç Endeksi 26-29 Şubat tarihleri arasında %70’in üzerinde seyrederek aşırı alım koşullarına işaret etti. Kısa bir süre için %70’in altına düşmüş olsa da, 1 Mart 2024 itibarıyla tekrar bu eşiğin üzerine çıktı.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere WIF’in fiyatı Şubat ayından bu yana %272 artış gösterdi.

Kaynak : CoinPedia

Yazar Adle Dursun hakkında :

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sosyoloji mezunuyum, aktif olarak kripto para ve blockchain üzerine araştırmalar yapmakta ve içerikler hazırlamaktayım.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?