Nisan 1, 2024

Bu Meme Coin Meteorik Artış Yaşadı: 18.000 Dolarlık Yatırım 5 Milyon Dolara Dönüştü!


2024 yılı, kripto dünyasında unutulmayacak bir serüvene ev sahipliği yaptı. Bitcoin’in rekorlar kırmasıyla başlayan bu yolculuk, büyük kurumların kripto para birimlerine olan ilgisinin artmasıyla adeta bir kasırgaya dönüştü. Ancak bu çılgın dönemde göz ardı edilmemesi gereken bir fenomen daha var: meme coin çılgınlığı. İnterneti sallayan bu fenomenlerden biri de DEGEN coin oldu. DEGEN, adıyla bile dikkat çeken ve dudak uçuklatan getiri potansiyeliyle yeni zirvelere tırmanan bir kripto varlığı.

Son 24 saat içinde DEGEN’e olan ilgi patlamasıyla birlikte, meme coin tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 0,06 dolara kadar yükseldi. Bu, sadece fiyatın değil, aynı zamanda yatırımcıların heyecanının da arttığı anlamına geliyor. Ancak DEGEN’in popülerliği ve vaat ettiği potansiyeli anlamak için sadece fiyatına bakmak yeterli değil.

1confirmation adlı bir adres, neredeyse 100 milyon dolar değerinde muazzam bir DEGEN varlığına sahip. Şubat ayında yaptıkları 435 ETH yatırımı, şu anda neredeyse 100 kat daha fazla değere ulaşmış durumda. Bu, kripto para birimlerinin ne kadar hızlı ve çılgın bir şekilde değer kazanabileceğini gösteren çarpıcı bir örnek.

Ancak DEGEN’in gerçek yolculuğu henüz başlamış değil. Bazı DEGEN token’ları, Ağustos 2024 ile Şubat 2026 arasında açılacak. Bu da demek oluyor ki, bu coin hakkında daha fazla sürpriz ve volatiliteye hazır olmalıyız.

DEGEN Milyoneri

Lookonchain’in analizine göre, akıllı bir trader, sıra dışı bir şekilde yalnızca 18.000 dolarlık bir yatırımını 5 milyon dolarlık çarpıcı ve beklenmedik bir kazanca dönüştürdü ve bunun sonucunda %27.677’lik önemli bir artış elde etti. Ocak ayında, bu trader Degen’e (DEGEN) 7,35 ETH (18.000 dolar) yatırım yaparak ve 260 milyon DEGEN satın alarak başladı. Ardından, 102,5 milyon DEGEN’i 1,26 milyon USDC karşılığında sattı ve şu anda değeri 3,75 milyon dolar olan kalan 157,5 milyon DEGEN tokenını elinde bulunduruyor.

Bu trajediyi anlamak için, ilk yatırımdan satışa kadar olan süreci gözden geçirmek önemlidir. Trader, piyasaya 7,35 ETH ile girdi, bu da o dönemde yaklaşık 18.000 dolar değerindeydi. Ancak, DEGEN’in hızlı bir şekilde değer kazanmasıyla birlikte, trader’ın portföyü önemli ölçüde değer kazandı.

Lookonchain ayrıca erken bir Ethereum yatırımcısının büyük miktarda ETH satarak nasıl önemli miktarda kazanç elde ettiğini de kaydetti. Söz konusu yatırımcı 27 Mart’ta 62,24 milyon DAI karşılığında 17.770 ETH’yi 3.503 dolardan sattı. Bu yatırımcı, Mart 2017 ile Nisan 2021 arasında ortalama 182 dolar fiyatla 14.280 ETH biriktirmiş ve bu da ona 2,6 milyon dolara mal olmuştu. Bu satışla 59 milyon dolar elde ederek yatırımlarından 23 kat getiri elde etti.

Güncel piyasa hareketlerine buradan ulaşabilirsiniz.

Kaynak : coin pedia

Yazar Şerife Pekdoğru hakkında :

2019 yılında yaptığım yatırımla kripto sektörüne girdim. Aynı yıl blockchain teknolojisi hakkında yazmaya başladım ve şu anda KoinFinans’ta yazar olarak görev alıyorum. Kripto paralara ilişkin yasal düzenlemer takip ettiğim konuların başında geliyor.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?