Mart 3, 2023

Bu Meme Coin %55 Fırladı! Sıradaki SHIB Mi?

Bugün kripto piyasalarında genel bir düşüş hakimiyeti var. Toplam piyasa değeri %3.99 oranında değer kaybetti. Fakat bu düşüşe meydan okuyan bir meme coin var: Shikoku (SHIK). Yeni Shiba Inu klonu Shikoku (SHIK), güne 0.00000001075 dolar seviyelerinde başladı ve 0.00000001669 dolara kadar çıkmayı başardı. Bu da SHIK’in %55’in üzerinde bir artış yaşadığı anlamına geliyor. 

Meme coin ekibi tarafından yapılan yakın zamanlı bir güncellemeye göre 300.000  değerinde SHIK token’ı yakıldı. Bu meblağ küçük görünse de, piyasa değeri sadece 14.9 milyon dolar olan token üzerinde önemli bir etkiye sahip. Bu gelişmenin fiyatı olumlu etkilediği söylenebilir.

Shikoku Inu (SHIK), Ethereum blockchain’i üzerine inşa edilmiş bir projedir ve SHIK token’larını kullanarak mal ve hizmet alım satımı için merkezi olmayan bir platform sağlamayı amaçlamaktadır. Geliştiricileri bu platformu kripto para birimlerinin benimsenmesini ve kullanılmasını teşvik etmek için tasarladı.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Shikoku Inu’nun benzersiz özelliklerinden biri “yak ve kazan” mekanizmasıdır. Bu özellik, işlem ücretlerinin küçük bir yüzdesini yakarak, SHIK token’larının değerlerini artırarak kullanıcıları SHIK tutmaya ve kullanmaya teşvik eder.

Bazı topluluk üyelerine göre topluluk odaklı yaklaşımı, benzersiz özellikleri ve deneyimli ekibi ile Shikoku Inu, meme coin dünyasında bir sonraki SHIB olabilir.

SHIK Yükselişi Kalıcı Mı?

Meme coin’ler şaka olarak kripto piyasalarına girmiş olsalar da yıllar içinde ilgiyi üzerine çeken başarılı projeler de olmuştur. Fakat çoğu meme coin’deki artışın kalıcı olmadığını söylemekte fayda var.

Dogecoin (DOGE) gibi eski meme coin’ler birçok yatırımcının kazanç elde etmesini sağlasa da, Solana tabanlı BONK gibi yeni girişler, zaman zaman fiyaskoyla sonuçlandı. Bu noktada SHIK yatırımcılarının dikkatli olmasında fayda var.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : u today
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?