Mayıs 22, 2024

Bu Meme Coin Dogwifhat’ı Resmen Tahtından İndirdi: İşte Bu Performasın Nedeni!


Yeni spekülasyonlar, Amerika Birleşik Devletleri’nde spot Ethereum ETF’sinin yarın onaylanacağına dair haberlerle yeniden tetiklendi. Öte yandan altcoin çılgınlığının ortasında, Pepe coin önemli bir perakende ilgisi gördü. Son 24 saat içinde Pepe’nin fiyatı, %25’in üzerinde bir artışla piyasa değerine göre en değerli üçüncü meme coin Dogwifhat’ı (WIF) geride bıraktı.

Bu haber yazılırken, Pepe’nin günlük ortalama işlem hacmi yaklaşık 3 milyar dolar olarak kaydedildi ve Dogecoin‘in (DOGE) yaklaşık 2,58 milyar dolarlık işlem hacminin üzerindeydi.

Pepe Coin’i Yeni Zirvelere Taşıyan Nedir?

Meme coin endüstrisi, devam eden kripto boğa koşusuyla büyük ölçüde desteklendi. Son kripto verilerine göre, meme coin endüstrisi yaklaşık 62 milyar dolarlık bir değere sahip ve günlük ortalama işlem hacmi yaklaşık 10 milyar doları buluyor.

Pepe’nin tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmasındaki önemli artış, özellikle WETH’teki (Wrapped Ethereum) 60 milyon doların üzerindeki yüksek likiditeye dayanıyor. Bu durum, balina ve perakende trader’larının likidite konusunda sorun yaşamadan Pepe’yi sorunsuz bir şekilde takas edebilmelerini sağlıyor.

En dikkat çekici nokta ise Ethereum ekosisteminin, Amerika Birleşik Devletleri’nde spot ETH ETF’sine ilişkin yarın alınacak nihai karardan rahatsız olacak bir dönemece ulaşması. ETH/BTC çiftindeki tersine dönüş ve BTC hakimiyeti ile gösterildiği gibi Bitcoin’den Ethereum’a nakit rotasyonu, ETH tabanlı altcoinleri önemli ölçüde destekledi.

Öte Yandan

Pepe talebi son birkaç gün içinde hızla artarken, Lookonchain‘in verileri ilk yatırımcıların Pepe’yi yoğun bir şekilde likide ettiğini tespit etti. Örneğin, tek bir trader son 24 saat içinde Bybit borsasına yaklaşık 2,83 milyon dolar değerinde 201 milyardan fazla Pepe yatırdı.

Bunlarla birlikte 462 doları 3,4 milyon dolara çeviren bir başka erken dönem Pepe yatırımcısı ise son 24 saat içinde Binance’e 182 milyardan fazla Pepe yatırdı.

Bu arada BlockTower capital bir hafta önce Cumberland üzerinden 202 milyar Pepe satın alarak yarım milyon doların üzerinde kazanç elde etti.

Kaynak : Coinpedia

Yazar Adle Dursun hakkında :

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sosyoloji mezunuyum, aktif olarak kripto para ve blockchain üzerine araştırmalar yapmakta ve içerikler hazırlamaktayım.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?