Eylül 5, 2023

Bu Meme Coin Aya Mı Çıkıyor: Balinalar 100 Milyon Dolar Harcadı!


Son güncellenme : 05.09.2023 - 22:26

Analiz firması IntoTheBlock’a göre, geçtiğimiz hafta büyük Shiba Inu sahipleri yaklaşık 100 milyon dolar değerinde kripto para biriktirdi. CoinGecko’nun verilerine göre Shiba Inu’nun şu anki fiyatı 0,00000759 dolar ve piyasa değeri yaklaşık 4,47 milyar dolar.

Ufuktaki Katalizörler

Shiba Inu’ya gösterilen ilgi tamamen şaşırtıcı değil. Token’ın yeni piyasaya sürülen Shibarium Katman 2 çözümü kısa süre önce bir milyon işlemi ve cüzdanı aşarak artan faaliyet ve kullanım senaryolarına işaret etti. Bu önemli dönüm noktasına ve balinaların muazzam birikimine rağmen, SHIB’in fiyatı henüz önemli ölçüde hareket etmedi. Bu da büyük ölçüde daha geniş kripto piyasası sıkıntılarına atfedilen bir gerçeklik.

Bununla birlikte, bu iki faktör (Shibarium’un başarısı ve önemli sahipler tarafından yapılan büyük ölçekli alımlar) hem perakende hem de kurumsal yatırımcıların dikkatini çekerek gelecekteki fiyat hareketleri için büyük katalizörler olabilir.

Sahiplik yoğunlaşmasına ilişkin veriler, 11 balinanın toplam SHIB arzının %62,48 gibi şaşırtıcı bir oranını elinde bulundurduğunu göstermektedir. Bu da 613,85 trilyon SHIB anlamına gelmektedir. Yelpazenin diğer tarafında ise 48 yatırımcıdan oluşan daha geniş bir havuz, yaklaşık %14,83’ünü veya 145,69 trilyon SHIB’i elinde tutmaktadır.

Bir avuç yatırımcının varlığın yönü konusunda önemli bir söz sahibi olması, bu balinaların nakde çevirmeye karar vermesi halinde meme coin‘i büyük satışlara karşı savunmasız bırakıyor. Geçtiğimiz hafta, büyük tutucu girişi %1.512,63 oranında fırladı. Ancak 30 günlük değişimin %10,08’lik bir düşüş gördüğünü belirtmek gerekir.

Kaynak : U.Today

Yazar Adle Dursun hakkında :

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sosyoloji mezunuyum, aktif olarak kripto para ve blockchain üzerine araştırmalar yapmakta ve içerikler hazırlamaktayım.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?