Bu Kripto Sektörü 2030 Yılında 5 Trilyona Ulaşabilir!

2022 ayı piyasası, NFT gibi büyümeye başlayan kripto alt ekosistemleri etrafındaki heyecanı sıyırıp geçerken, metaverse uzun vadeli yükseliş için konumlanmak istiyor. McKinsey & Company tarafından hazırlanan bir rapor, metaverse’ün tüketici ve iş odaklı sayısız kullanım alanı göz önünde bulundurulduğunda, teknolojinin 2030 yılına kadar 5 trilyon dolara kadar değer yaratma potansiyeli olduğunun sinyallerini veriyor.

Raporda metaverse’ün tam potansiyeline ulaşabilmesi için dört teknoloji kolaylaştırıcısına ihtiyaç duyulduğu vurgulandı. Cihazlar (AR/VR, sensörler, haptikler ve çevre birimleri), birlikte çalışabilirlik ve açık standartlar, kolaylaştırıcı platformlar ve geliştirme araçları. Bununla birlikte, metaverse’ün başarısı, tüketiciler ve kullanıcılar için olumlu deneyimler sunmayı amaçlayan insan deneyimini en üst düzeye çıkarmaya daha fazla odaklanılmasıyla ölçülmektedir.

metaverse

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere bugüne kadar pazarlama, öğrenme ve sanal toplantılarla ilgili metaverse girişimleri, çeşitli sektörlerde benimsendi. Bununla birlikte, McKinsey tarafından üst düzey yöneticiler üzerinde Nisan 2022’de yapılan bir ankete göre, metaverse ile ilgili girişimlerin çoğu düşük-orta düzeyde benimsenmiş durumda.

Metaverse gelişmeleri

“Metaverse göz ardı edilemeyecek kadar büyük” denilen raporda, Metaverse’ün ticari ve kişisel yaşamlar üzerindeki etkisi vurgulandı. McKinsey, 2030 yılına kadar canlı etkinliklerin yüzde 50’sinden fazlasının metaverse’te gerçekleştirilebileceğini ve potansiyel olarak 5 trilyon dolara kadar değer yaratabileceğini tahmin ediyor.

Ankete katılan bekarların üçte biri sanal dünyada flört etmeye ilgi gösterdiğinden, metaverse günümüz romantiklerine ev sahipliği yapmak için iyi bir konumdadır. Online çöpçatanlık platformu Dating.com tarafından yakın zamanda yapılan bir ankete göre:

Arkadaşlık uygulaması teknolojisindeki ve metaverse’deki gelişmelerle birlikte, daha fazla kişi farklı şehirleri, ülkeleri ve hatta kıtaları kapsayan bağlantılar kurmaya açık.

Metaverse ile birlikte, bekarlar farklı coğrafi konumlardan insanlarla çıkmaya açık hale geldi.

Kaynak : Cointelegraph


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.