Bu İki Glassnode Metriği, İşlerin Bitcoin İçin İyi Olabileceğini Gösteriyor

Glassnode tarafından sağlanan bir grafiğe göre, BTC sahiplerinin Bitcoin üzerindeki satış baskısı şu anda geçen yılın Kasım ayından bu yana en düşük konumunda.

Bu arada, Bitcoin Stabilcoin Arz Oranı tüm zamanların en düşük seviyesine ulaştı. İşte bu özelliklerin her birinin ana kripto para birimi için faydalı olmasının nedeni.

Bitcoin Holder’larının Satış Baskısı Düşüyor

Mosckovski Capital’in CIO’su, Glassnode analitik ekibi tarafından oluşturulan bir tablo paylaştı. Kırmızı satış bölgesinin, geçen yıl Kasım ayından bu yana en küçük durumda olduğunu gösteriyor. Bu gelişme sonrası, Ocak ayında büyük satışlar patlak vermişti.

Hatırlatma olarak, satışın henüz başladığı Kasım ayında BTC, 15.000 dolar seviyesini aşmıştı. 10 Ocak’ta ise Bitcoin tarihte ilk kez 41.000 dolara yükseldi.

Satış baskısı 2020 sonbaharının sonlarından bu yana önemli ölçüde hafiflediğinden, Lex Moskovski, Holder’ların Bitcoin’lerini mevcut seviyelerde satmakta tereddüt ettiklerine inanıyor ve bunu bir yükseliş göstergesi olarak yorumluyor.

Bitcoin SSR Tüm Zamanların En Düşük Seviyesine Ulaştı

Glassnode’dan başka bir tweet, BTC Stabilcoin Arz Oranının (SSR) (7 günlük MA) tarihi düşük seviye olan 6.861’e düştüğünü duyurdu.

Bu metrik, stabilcoinlerin Bitcoin’e karşı satın alma gücünü gösterir. SSR değeri düşükse, potansiyel yükseliş eğilimi anlamına gelir; değer yüksekse, potansiyel düşüş eğilimi veya yanal duyarlılık anlamına gelir.

SSR düşük olduğunda, mevcut stabilcoin arzının BTC satın almak için daha fazla “satın alma gücü” olduğu kabul edilir. BTC ve USD arasındaki arz/talep mekaniği için bir vekil görevi görür. Yani bu durumda, mevcut stablecoin arzının, amiral gemisi dijital para birimi için daha iyi bir satın alma gücüne sahip olacağı söylenebilir.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.