Bu İki Coin’e Dikkat: Kurumsal Yatırımcılar Felaketi Tetikleyebilir!

Bitcoin ve kripto para piyasası olumsuz haberlerle baş etmeye devam ederken kurumsal cepheden kritik bir haber geldi. Grayscale trust’tan gelen bir haber, BTC fiyatı için “büyük felaket” gelebilir mi sorusunu hızlandırdı. İşte detaylar.

Grayscale’in “Bitcoin Trust (GBTC)” ürünü 16.813 dolarlık BTC fiyatına kıyasla 9.562 dolardan işlem görüyor. Bu fiyat farkı ise %43 düşük bir seviyeyi temsil ediyor.

Benzer şekilde, Ethereum Trust (ETHE) da düşük fiyattan işlem görüyor. ETH’nin yaklaşık 1.219 dolarlık mevcut piyasa değerine kıyasla ETHE %41 daha düşük fiyattan işlem görüyor. ETHE başına yaklaşık 718 dolardan işlem görüyor.

Bu üründeki güçlü satış baskısı ve fiyatın düşüklüğü yatırımcıların ilgisinin azaldığının en büyük kanıtı. Artan spekülasyonlar ise gidişatı kötüleştirdi.

Koinfinans.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere Genesis Trading ve Grayscale’in ana şirketi olan Digital Currency Group’un sorun yaşadığı bildiriliyor.

Bitcoin Krizi Kapıda Olabilir mi?

Gemini de dahil olmak üzere birçok merkezi borsa için bir kripto borç verme platformu olan Genesis Trading’in şu anda bir likidite krizi yaşıyor. Bu nedenle para çekme işlemleri askıya alındı.

Bitcoin krizi kapıda mı?

Firmanın FTX borsasında 175 milyon dolarlık kilitli varlığı olduğu bildiriliyor. Bununla birlikte, The Block’un bir raporuna göre, DCG geçen Cuma günü 140 milyon dolarlık bir öz sermaye infüzyonu ile devreye girdi. Ancak, bu hafta para çekme işlemlerini durdurmaya devam ediyor. Sonuç olarak yeterli çözüm henüz sağlanamadı.

[irp posts=”69854″ ]

Twitter kullanıcısı @0xSisyphus korkutucu bir yorum paylaştı. Kullanıcı, en kötü durumda, şirketin dolduramayacağı bir boşluk olduğunu açıkladı. Kullanıcıya göre bu krizi çözmenin tek yolu Bitcoin ve Ethereum trust varlıklarını satmak.

Özellikle, Grayscale’in ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na yaptığı Form 10-K uyarınca, Trust’ın feshedilmesi durumunda, hissedarlar USD veya gerçek dijital para birimi cinsinden bir dağıtım alabilirler. Ancak, karar sponsorun takdirindedir.

Grayscale şu anda Coinglass verisi başına yaklaşık 633,7 bin BTC (10,57 milyar dolar) ve 3,05 milyon ETH (3,68 milyar dolar) tutuyor. Sonuç olarak, kripto pazarları için felaket olabilir.

Ancak, birkaç uzman bu sonucun pek olası olmadığını da paylaştı. Alex Krüger, böyle bir eylemin DCG’ye de zarar vereceğini ve bu nedenle bunu yapmanın onların çıkarına olmadığını iddia etti.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : The Crypto Basic


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.