Bu Haftanın En Çok Kazandıran Kripto Paraları!

Kripto para birimleri heyecan verici bir hafta geçirdi ve çoğu çift haneli kazançlarla dikkat çekti. Bitcoin, 19.000 dolar’ın üzerindeki pozisyonunu geri kazanmayı başardı ancak 19.500 dolar’lık engelin üstesinden gelemedi. Bazı altcoinler, BTC’den daha iyi performans göstererek kayda değer bir şekilde yükseldi.

NEM (XEM), Aave (AAVE) ve Synthetix (SNX), sırasıyla %51, %38 ve %23 değer kazandı. Hafta boyunca inanılmaz derecede iyi performans gösteren diğer altcoinler arasında Litecoin (%18), Ethereum (%14), VeChain (%17), Yearn.Finance (%19) ve Compound (%23) yer alıyor. Şimdi ise en iyi performans gösteren 3 altcoin’i detaylı inceleyeceğiz.

NEM Altcoin Yükselişine Liderlik Ediyor

NEM, haftanın başından bu yana inanılmaz kazançlar elde ettikten sonra ilk 50’de en iyi performans gösteren oyuncu olarak karşımıza çıkıyor. Boğaların hedefinde 0.3 dolar vardı, ancak aylık en yüksek seviye 0.28 dolara ulaştı. Momentum hala yükselişte olsa da, tersine dönme yakın gibi görünüyor. XEM yazım sırasında 0.26 dolardan işlem görüyor, ancak TD Sıralı göstergesi son zamanlarda 12 saatlik grafikte bir satış sinyali sundu. Düşüş görünümü, yeşil dokuz mum çubuğunda oluştu.

Düşüş gerçekleşirse, NEM bir ila dört günlük mum çubuğunda yer kaybedebilir. Destek olarak ise karşımıza 0.2 dolar, 0.15 dolar ve 0.1 dolar çıkıyor.

Aave Yükselişi

Aave, Kasım ayından beri merkezi olmayan finans (DeFi) piyasasının gözdesi. Kasım ortasından bu yana kazançlarda %262’lik toparlanması etkileyiciydi. Bu hafta aynı zamanda kripto için getiri sağladı ve yaklaşık %38’lik yükseliş yaşadı.

Şu an AAVE, düzeltme için yaklaşan bir tehlikenin ortasında 84 dolar’da volatilite sergiliyor. TD Sıralı göstergesi, yeşil dokuz mum çubuğu şeklinde bir satış sinyali sundu.

Aave, haftalık zirve olan 95 dolar’dan şimdiden geri çekildi ve şu anda yükselen kanalın orta sınırında destek arıyor. Bu önemli seviyenin altında işlem yapmak, belki de 40 dolar’a varan büyük kayıplara neden olabilir. 50 SMA ve kanalın alt sınırı, satış baskısının bir kısmını engellemek için aynı hizada. AAVE’nin üst sınırı yeniden test etmesi ve 95 dolar’lık en yüksek seviyeden geçmesi durumunda yükseliş trendinin devam edeceğini belirtmek gerekir. 100 dolar’ın üzerindeki kazançlar muhtemelen daha fazla satın alma siparişi gerektirecek ve Aave’yi daha yüksek seviyelere göndermek için yeterli hacim yaratacaktır.

Synthetix Yeniden Toparlanmaya Hazır

Synthetix, yükselen bir kanalda işlem görüyor. Aylık en yüksek 5.5 dolar’dan düşüş, alt sınırla birlikte 100 Günlük Basit Hareketli Ortalama’da müthiş bir destek bulmuş gibi görünüyor.

Altcoin’in 5.5 dolar’a yükselmeden önce orta sınır direncini yeniden test etmesi muhtemel. Aylık yüksek seviyenin üzerinde işlem yapmak SNX’i 10 dolara yükseltebilir. Ancak, 6 dolar’da bir miktar düzeltme bekleniyor (eski direnç). Bunun yanında SNX 50 SMA’nın altına kayarsa ve kanalın alt sınırının aşağısında kapanış yaparsa yükseliş eğiliminin geçmişte kalacağını unutmamak gerek. Resme gelebilecek düşüşler, Synthetix’i 4.4 dolar’dan 200 SMA’ya itecek kadar güçlü olabilir.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.