Ocak 7, 2024

Bu Hafta Takip Edilebilir Altcoin’ler: Celestia (TIA), Arbitrum (ARB) ve Sei (SEI) Fiyatları Yükselecek mi?

Son yedi günde, kripto para piyasası neredeyse 600 milyon dolarlık bir düşüş eğiliminden toparlandı ve Bitcoin fiyatını 45 bin dolarlık öncesi düşüş seviyelerine yaklaştırdı. Ek olarak, altcoinler dikkate değer kazançlar elde ettiği, ancak yükselen BTC hakimiyeti nedeniyle Bitcoin’in yolundan ayrıldı. Büyük altcoinler piyasa toparlanmasından tam olarak yararlanamazken, Celestia, Arbitrum ve Sei gibi güçlü performans gösterenler bu hafta önemli fiyat artışları yaşadı ve önümüzdeki hafta bu yükselişlerini sürdürebilecek mi?

Bitcoin’in Etkisinin Artmasıyla Altcoin Hakimiyetinde Azalma

Bitcoin ve çeşitli altcoinler düşüş seviyelerinden toparlanmış olmalarına rağmen, hakimiyet trendlerinde dikkat çekici bir fark var. Son verilere göre, geçtiğimiz hafta boyunca Bitcoin’in hakimiyeti istikrarlı bir şekilde artış gösterdi, minimum düşüş dalgalanmasıyla %53.6’ya ulaştı. Buna karşılık, altcoinlerin hakimiyeti düşüş eğiliminde olup, haftalık düşük %12.1’e seviyesine ulaştı.

Bitcoin hakimiyetinin artmasıyla altcoinler düşüş gösteriyor.

İlginç bir şekilde, 3 Ocak’taki çöküşten önce, altcoin piyasası, endeksin bir yıldan fazla bir sürenin en yüksek seviyesi olan 69 seviyesinde işlem gördüğü için önemli bir seviyeye yaklaşıyordu. Altcoin sezonunun başladığını genellikle bu metrik 75 seviyesini geçtiğinde sinyal verildiğinde anlaşılıyor. Ancak, o zirveden bu yana endeks düşüş eğiliminde olup, şu anda 59 seviyesinde işlem görüyor, SEC’nin spot Bitcoin ETF’si hakkındaki kararı öncesinde piyasada güçlü bir boğa koşusunun olasılığını azaltıyor.

Celestia (TIA) Fiyat Analizi

Celestia son zamanlarda konsolide bir yükseliş trendi gösteriyor, fakat fiyat yaklaşık 14 dolar seviyesinde kaldı. Fakat analize göre, olumlu işaret fiyatın sürekli olarak mevcut fiyatın %50 Fibonacci geri çekilme seviyesinin üzerinde kalması kripto para için umut verebiliyor.

Celestia fiyat analizi

Boğa hissiyatı, 5 Ocak’ta kaydedilen tüm zamanların en yüksek seviyesiyle, hem EMA20 hem de Göreceli Güç Endeksi’nin (RSI) daha fazla yükselişe işaret etmesiyle daha da destekleniyor. Ancak, 14-17 dolar civarında dirençlerde reddedilmeler herhangi bir boğa dönüşünü azaltabilir.

Fiyat 20 günlük EMA’nın üzerinde tutulursa, alıcıların TIA fiyatını önemli direnç seviyesi olan 17 dolara doğru seviyesine getirmesi mümkün olabilir. Bu seviyenin aşılması, önümüzdeki hafta altcoin için yeni bir zirve yolunu açabilir.

Arbitrum (ARB) Fiyat Analizi

Arbitrum fiyatı 20 günlük Üssel Hareketli Ortalama’nın (EMA) altına düştü, ancak ayılar kritik desteğin altında bir kapanış sağlayamadı. Şu anda, şuanda yatırımcılar yükselen destek hattını güçlü bir şekilde savunuyor.

Arbitrum fiyat analizi

Önümüzdeki saatlerde, satıcılar destek hattını test etmeyi deneyebilir ve altında bir kırılma, uzun likidasyonlara neden olabilir. Ancak, alım baskısı güçlü olduğu için boğalar EMA20 trend çizgisinin üzerinde bir toparlanma için hedefleniyor. 20 günlük EMA’nın üzerinde bir artış, alım baskısını artırabilir ve ARB fiyatını önümüzdeki hafta 2,1 doların üzerine çıkarma şansı olabilir.

Sei (SEI) Fiyat Analizi

Sei fiyatı son birkaç gündür yükselen kanal deseninde olmasına rağmen, 0,88 dolar seviyesinde bir reddedilmeyle karşılaştı. Şu anda fiyat EMA20’nin altında işlem görüyor ve RSI orta çizginin altında tutuluyorken, satıcılar destek hattının yeniden test edilmesini sebep olabilir.

Sei fiyat analizi

Boğalar fiyatı hareketli ortalamaların üzerinde tutarsa, alıcılar 0,88 dolar seviyesine doğru ilerleyebilir. Böyle bir durumda, önümüzdeki hafta 1 dolara doğru bir artış yaşanma olasılığı olabilir.

Kaynak : coinpedia
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?