Mart 6, 2023

Yatırımcıları Gözü Bu Hafta Bitcoin ve Bu Dört Altcoin’de!

Kripto para piyasası Pazartesi gününün başlamasıyla birlikte bir düzeltme hareketi, dolayısıyla düşüş kaydetti. Makroekonomik gelişmelere ek olarak Silvergate cephesindeki gelişmeler bu düşüşün ardındaki temel neden.

Synthetix (SNX)

Merkezi olmayan bir finans (DeFi) protokolü olan Synthetix Network (SNX), devam eden ağ geliştirme faaliyetleri nedeniyle artan yatırımcı ilgisi kaydetti. Ethereum (ETH) blok zincirinde sentetik varlıkların ihraç edilmesini sağlayan Synthetix, kısa süre önce güvenlik denetimlerinin ardından Ethereum ana ağında v3’ü başlattı. Geliştiricilere göre V3, merkezi olmayan finansal uygulamaların daha hızlı ve daha karmaşık bir şekilde geliştirilmesini sağlayan daha verimli bir mimariye sahip olacak.

SNX haftalık kazanç elde ettikten sonra kazançlarını korumak için çaba gösterecek.

Synthetix (SNX) fiyat tahmini

Teknik analiz, TradingView’deki bir günlük göstergeler çoğunlukla yükseliş yönünde. Özet ve hareketli ortalamalar sırasıyla 16 ve 14’te ‘güçlü alım’ hissiyatı içindir.

SNX altcoin

Optimism (OP)

Optimism artan benimsenmeden yararlanarak token fiyatında artışı tetiklemeyi başardı. Coinbase’in Optimism tabanlı teknolojiyi kullanarak Ethereum için ikinci katman ağını başlattığını duyurmasının ardından yükselişe geçti. Bu haber, Optimism’in OP token için birden fazla kazanç dönemi kaydetmesiyle sonuçlandı.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere ortaklıkların yanı sıra, on-chain veriler Optimism’in temel ölçütlerde en yakın rakiplerini geride bıraktığını gösteriyor. Özellikle, kripto analiz platformu Massari tarafından yayınlanan veriler, Arbitrum ve Optimism’in kısa vadede yeni kullanıcıların %35 ila %45’ini elinde tuttuğunu, ancak Optimism’in uzun vadeli kullanıcı tabanı için daha yüksek bir elde tutma oranına sahip olduğunu gösteriyor.

Optimism kripto para analiz

OP token teknik analizi karışık sinyaller vermeye devam ediyor, hem özet hem de osilatörler sırasıyla 2 ve 10’da tarafsızlık öneriyor. Hareketli ortalamalar 8’de satış için tahmin öneriyor.

Optimism altcoin analizi

GateToken (GT)

GateToken (GT), kripto para borsası Gate.io’nun yerel token’ıdır ve son zamanlarda platformun yeni bölgelere genişleme olasılığı nedeniyle bir fiyat artışı yaşanmıştır. Gate Group’un Hong Kong’da Trust ya da Şirket Hizmetleri Sağlayıcı (TCSP) lisansı için yaptığı son başvuru, borsanın bölgedeki varlığını ve hizmetlerini genişletmesine izin verdiği için, son fiyat artışının nedeni olabilir.

Kripto para piyasasındaki küresel düzenleyici baskılar artarken, uyumluluğa odaklanan kripto borsalarının artan eğilimiyle uyumlu olduğu için bu adım anlamlı görünüyor. Bu nedenle, Hong Kong yetkililerinin regülasyon kararı GT’nin değerini önümüzdeki günlerde etkileme ihtimali bulunmaktadır.

Son zamanlarda bir fiyat rallisi yaşamasına rağmen GT, günlük grafikte sürekli düzeltmeler kaydetti ve şu anda 4,97 dolardan işlem görüyor.

GT5 altcoin kripto para

Bu arada, GT’nin teknik analizi çoğunlukla yükseliş yönünde. TradingView’deki bir günlük göstergelerin bir özeti 12’de ‘al’ gösterirken, ‘hareketli ortalamalar’ 11’de ‘güçlü al’ öneriyor.

GT altcoin kripto para

Öte yandan listenin devamında Maker (MKR) ve Bitcoin (BTC) de yer alıyor.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : finbold
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?