Mart 23, 2024

Bu Haber Kripto Arenasında Heyecanla Karşılandı: XRP’de Beklenen Gelişme Nihayet Gerçekleşti!

Ripple’ın yerel dijital para birimi XRP, ticaret performansındaki son dalgalanmalara ve devam eden yasal mücadelelere rağmen yatırımcılar arasında dikkat çekici bir nokta olmaya devam ediyor. Özellikle kripto sektöründeki son gelişmeler, XRP topluluğu ve genel kripto kitlesi tarafından büyük bir ilgiyle beklenen XRP Ledger (XRPL) üzerinde Otomatik Piyasa Yapıcı (AMM) özelliğinin faaliyete geçirilmesiyle çevrili.

Bu sırada, dalgalanan iyimserlik ortamında, Ripple’ın CTO’su, AMM özelliğinin kullanımına ilişkin güvenlik kılavuzlarını paylaşmasıyla kripto piyasası meraklılarının dikkatini çekti.

AMM Lansmanı Topluluğu Heyecanlandırdı

XRP Ledger’da AMM özelliğinin yayınlanacağının duyurulması, yatırımcılar ve kripto meraklıları arasında önemli bir coşku yarattı. Bir yılı aşkın bir süre önce duyurulan bu özellik, Ripple Labs geliştiricilerinin titiz çalışmalarının ardından nihayet gün yüzüne çıkıyor.

XRP Ledger, genişleyen Merkezi Olmayan Finans (DeFi) dünyasında kendine bir yer edinme yolunda ilerlerken, AMM özelliğinin hayata geçirilmesi, ağın akıllı sözleşme platformları alanında rekabet edebilmesi için çekici bir fırsat sunuyor.

Bu arada, XRP Ledger’daki bu özellik, token takasını basitleştirerek, Ethereum’daki Uniswap gibi platformların hakim olduğu merkezi olmayan borsaların ortaya çıkmasını kolaylaştırıyor.

Ancak, olumlu güncellemeye rağmen, XRP fiyatı yazılırken %2,50’lik bir düşüşle 0,6145 dolar seviyesine geriledi ve işlem hacmi son 24 saatte %36,54’lük bir düşüşle 1,76 milyar dolar seviyesine geriledi. Kripto son yedi günde yaklaşık %4 değer kaybetmiş olmasına rağmen, aylık bazda yaklaşık %14’lük bir kazanç elde etti.

xrp fiyat analizi

Kaynak : Coingape
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 1 )

Sizde yorumunuzu ekleyin, görüş bildirin.

  • Muhiddin

    Yazıda koca koca kelimeler içi boş. Geldiği nokta bir arpa boyu... Reklam bile değil. Xrp coin yakmadikca bu iş düzelmez...

    Cevap Yazın