Bu Gösterge Eski Bitcoin Yatırımcılarının Kâr Satışı Yaptığına İşaret Ediyor!

0

Geçen hafta hem Bitcoin hem de altcoin boğaları için pek iyi geçmedi. Çoğu kripto para konsolide olmaya devam ettiği için kripto piyasası büyük bir yükselişe neredeyse hiç tanık olmadı. Bitcoin için de durum benzerdi. Önde gelen kripto para birimi şu anda 31.358 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Bitcoin’i Nisan ayındaki zirvesinden aşağı çeken satış baskısının belirli bir alanda devam ettiğine dair güçlü bir gösterge gündeme geldi. Teknik analizler yapan Barış Kardeş, yayınladığı son Twitter paylaşımıyla konuya ışık tuttu. Analistin incelemesine göre, eskiden, yani çok daha ucuzdan BTC alanlar şu an bir satış gerçekleştirdi. Analist bu tespiti yaparken SOPR göstergesinden yararlandı.

SOPR göstergesi temelde harcanan çıktıların işlem zamanında kârda mı zararda mı olduğunu gösterir. Bunun için de satın alınan fiyatla satış fiyatı kıyaslanır. Barış Kardeş’in ortaya koyduğu gibi SOPR olağanüstü bir hareket gerçekleştirdi ve ciddi bir artış yaşadı. Analistin belirttiği üzere “Yüksek SOPR ciddi oranda kârlı satış demek.” Peki mevcut piyasada bu kâr nasıl sağlandı? Barış Kardeş’in yanıtı şu şekilde:

“Eskiden, yani çok daha ucuzdan BTC alanlar satış yaptığı için.”

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın