Eylül 8, 2023

Bu Gösterge Bitcoin İçin Yeşil Işık Yakıyor: Yükseliş Sinyali!


Kripto para piyasalarının önde gelen analistlerinden biri olan Ali Martinez, Bitcoin’in fiyat hareketleri hakkında dikkat çeken bir tahminde bulundu. Analisti göre, lider kripto para bu ayki düşüşün ardından bir yükseliş sinyali oluşturdu. Martinez ayrıca lider altcoin Ethereum hakkındaki tahminini güncellerken kripto balinalarının dev satışına dikkat çekti. İşte detaylar…

Martinez, Bitcoin’in mevcut değerinin önemli bir seviye olan 26.800 doların üzerinde kalması durumunda, %8’den fazla değer kazanabileceğini öne sürdü. Martinez’in bu iddiasının temelinde TD (Tom DeMark) Sequential göstergesi bulunuyor. Bu gösterge, Bitcoin’in yakın gelecekte değer kazanma potansiyeli taşıdığını ortaya koyuyor.

“Bitcoin: TD (Tom DeMark) Sequential, BTC’nin üç günlük grafiğinde alım sinyali sundu. 26.800 doların üzerinde sürdürülebilir bir kapanış, 28.000 dolara yükselişin yolunu açabilir. Ancak BTC’nin 25.300 doların altına düşmesi bu yükseliş senaryosunu geçersiz kılacaktır.”

TD (Tom DeMark) Sequential, teknik analizde kullanılan bir göstergedir ve fiyat hareketlerini analiz ederek trend değişimleri ve ters dönüşler hakkında sinyaller sağlamayı amaçlar. TD Sequential ilkelerine dayalı olarak 13 sayısı, mevcut trendde bir duraklamayı, geri çekilmeyi veya tersine dönüşü gösterir. Ardışık dokuz mumun önceki dört periyodun mumlarından daha düşük bir seviyede kapanış yapması durumunda bir ters dönüş noktası belirtilir.

Analist ayrıca son raporlarında kripto borsalarına binlerce BTC’nin gönderildiğini tespit etti. Bu durum, Bitcoin satışlarının yakın bir gelecekte artabileceğine işaret ediyor.

“Bitcoin: Son 24 saat içinde kripto borsalarına yaklaşık 128.5 milyon dolar değerinde 5.000 BTC gönderildi.”

Trader lider kripto para birimi dışında, Ethereum’u da inceledi. Martinez akıllı sözleşme platformu Ethereum’un (ETH) önemli bir fiyat seviyesini koruyamaması durumunda ciddi bir piyasa düzeltmesi görebileceği konusunda uyardı.

“1.680 doların altındaki Ethereum endişe kaynağı oluşturuyor çünkü bu seviye ETH’nin 1.200 dolara doğru önemli bir düzeltme yapmasının yolunu açabilir.” 

Analistin tahmini belirli fiyat seviyelerinde karda veya zararda olan ETH sahiplerinin sayısına dayanıyor.

Trader ayrıca kripto balinalarının büyük miktarda Cardano (ADA) sattığını da fark etti.

“Cardano balinaları geçtiğimiz hafta yaklaşık 265 milyon dolar değerinde 1.02 milyar ADA sattı veya yeniden dağıttı.”  

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : the daily hodl

Yazar Şerife Pekdoğru hakkında :

2019 yılında yaptığım yatırımla kripto sektörüne girdim. Aynı yıl blockchain teknolojisi hakkında yazmaya başladım ve şu anda KoinFinans’ta yazar olarak görev alıyorum. Kripto paralara ilişkin yasal düzenlemer takip ettiğim konuların başında geliyor.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?