Bu Gelişme Ethereum’da Büyük Bir Fiyat Düşüşü Tetikleyebilir!


Son güncellenme : 11.06.2022 - 10:13

Ethereum‘da işler pek istenildiği gibi gitmedi ve ‘zorluk bombası’ adı verilen mekanizmanın gecikeceğinin duyurulmasının ardından fiyat daha da düştü ve önemli bir destek seviyesini tutamadı. Yaşanan bu gelişme sonrasında kripto dünyasının popüler analistlerinden birisi olan Peter Brandt, Ethereum fiyatı için en kötü senaryoyu paylaştı.

Ethereum fiyatı ilgili kodun blok zincirde aktif hale getirilmesinin daha geç bir tarihe ertelenmesinin duyurulmasıyla birlikte 24 saat içerisinde 1.662 dolarlık seviyeye kadar geriledi. İlgili gecikmenin nedeni ise Ropster test ağında yapılan ‘birleştirme’ testleri sırasında tespit edilen açıkların giderilmesi olarak açıklandı.

Zorluk Bombası olarak bilinen kod sisteminin amacı, Ethereum blok zincirinin ‘Proof of Work (PoW, İş Kanıtı)’ sisteminden ‘Proof of Stake (PoS, Hisse Kanıtı)’ sistemine geçişte madencilerin de geçişini hızlandırmak için ‘PoW’ madenciliğini yavaşlatmaktı.

[irp posts=”55368″ name=”Ethereum Geliştiricisi Birleşme için Tarih Verdi!”]

Ethereum Fiyatı Peter Brandt’in Tahminlerine Uyuyor

Kripto dünyasının deneyimli ve popüler analisti bu haftanın başında Ethereum fiyatı için bir ‘düşüş’ tahmininde bulunmuştu ve yaşanan son gecikme ile bu tahmin oldukça yakın ilerliyor gibi görünüyor.

Brandt bu haftanın başında paylaştığı tahmininde Ethereum fiyatının önümüzdeki günlerde veya haftalarda 1.200 dolarlık seviyelere gerileyebileceğini belirterek fiyat tahminini 1.268 dolar olarak belirtmişti. Analistin paylaştığı fiyat grafiğinde ‘azalan üçgen’ oluşumu ön plandaydı.

Zorluk Bombasının Etkisi Büyük Oldu

Ethereum geliştirici ekibinin de sık sık konuşmaya başladığı şu günlerde topluluk da ister istemez ‘olumlu’ gelişmelere odaklanmış durumdaydı ancak dün yapılan duyuruda zorluk bombasının gecikeceğinin açıklanması pek olumlu karşılanmadı.

Zorluk bombası kod sisteminin uzun zamandır beklenen Ethereum 2.0 güncellemesinin önemli bir parçası olduğunu belirtmek isteriz. Kod blok zincire tamamen entegre edildiğinde artık birleştirme için çok az bir mesafe kaldığı da anlaşılacaktı.

[irp posts=”55572″ name=”Ethereum Birleştirmesi Bir Kez Daha Ertelenebilir, İşte Nedeni”]

Vitalik Buterin ve geliştirici ekipteki bazı üyeler yakın zamanda ilgili birleştirmenin Ağustos ayında tamamlanacağını belirterek toplulukta bir heyecan yaratmıştı. İlgili geçiş denemelerinin test ağlarında da denenmesi ve başarılı sonuç alınması bir heyecan yaratsa da kripto dünyasından bazı isimler gecikmenin olacağını belirtmişti. Yaşanan son gelişme ise gecikmenin yeniden kapıda olabileceğini gösteriyor.

Bu arada, Ethereum geliştiricileri topluluğuna zorluk bombasının gecikmesinin Birleşmenin zamanlaması üzerinde hiçbir etkisi olmayacağına dair güvence verdi.

Geliştirme hakkında yorum yapan Ethereum geliştirici koordinatörü Tim Beiko, zorluk bombasını daha uzun bir süre geciktirmeden birleştirmenin ciddi bir şekilde başlatmaya çalışmanın anlamı hakkındaki endişelerini paylaştı.

“Bunu ertelersek, aciliyet duygusunu sürdürmek için gerçekçi bir gecikme olması gerektiğini düşünüyorum. Ancak çok fazla baskı takımları tükenmeye itiyor, bu da içinde olmak istemediğimiz bir durum” dedi.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : The Crypto Basic

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?