Bu Coin Elon Musk vs McDonald’s Diyaloğu Sonucu %285 Bin Fırladı!


Son güncellenme : 03.01.2024 - 00:27

  • McDonald’s, Dogecoin destekçileri tarafından Elon Musk’ın teklifine verdikleri acemi yanıt nedeniyle eleştirildi. McDonald’s’ın cevap tweet’inde bahsettiği bir coin ise inanılmaz, ancak geçici bir yükseliş yaşadı.

McDonald’s’ın şaka tweetinden sonra oluşturulan bir token, fırsatçı insanların durgun bir kripto piyasasında bile nasıl para kazanabileceklerinin kanıtı olarak yüzde 285.641 yükseldi.

McDonald’s çarşamba sabahı yaptığı açıklamada, “Yalnızca Tesla grimacecoin’i kabul ederse” Dogecoin‘i kabul edeceğini söyledi. Bu tweet, Tesla CEO’su Elon Musk’ın Salı günkü “McDonald’s Dogecoin’i kabul ederse, televizyonun önünde bir happy meal yiyeceğim” tweetine yanıt olarak geldi.

Oluşturulan kripto para biriminin adı, 1970’lerin başında McDonald’s reklamlarında görünmeye başlayan mor antropomorfik bir yaratık olan Grimace’den ilham aldı. Başlangıçta bu yaratığın, çocukların milkshakelerini çalacak dört kollu, ortalama görünümlü bir karakter olması gerekiyordu. Ancak McDonald’s kreatif sorumlusu Roy Bergold, QSR Magazine’e “Kötü Grimace”ın çocuklar için çok korkutucu olduğu için başarısız olduğunu söyledi.

McDonald’s tweet’inden sadece birkaç dakika sonra, birisi Binance Smart Chain’de “Grimacecoin” adlı gerçek bir token yarattı ve kripto para birimini elde ettiği kârın büyük çoğunluğunu kaybetmeden önce saatler içinde %285.641’den fazla büyüdü ve birçok yatırımcıya kazançl sağladı.

McDonald’s henüz bir kripto token şirketine dönüşmemiş olsa da, Çarşamba günkü tweet, yalnızca Binance Smart Chain (BSC) ağında yaklaşık 10 grimacecoin yaratılmasına yol açtı.

Herkes akıllı bir sözleşme çağırabilir, birkaç sent karşılığında BSC’de (veya diğer blok zincirlerinde) tokenler yayınlayabilir ve merkezi olmayan borsaların varlığı ise bu tokenlerin anında verilebileceği, likidite ile sağlanabileceği ve kısa süre sonra alınıp satılabileceği anlamına gelir. Eğer piyasada modaya uygun konuları pazarlayarak kazanılacak bir para varsa, gereksiz kripto para birimleri ile dolu bir piyasayla karşı karşıya olmak kaçınılmaz hale geliyor.

Bu grimacecoin tokenlerinden birisi 0,0007 dolardan işlem görmeye başladı ve kazançlarını kaybetmeden önce Asya sabah saatlerinde zirvesi olan 2 dolara kadar yükseldi.

Grimica coin

Binance Smart Chain’in popülaritesi, düşük ücretleri nedeniyle bu yılın başlarında fırladı. Giriş engelinin yüksek olmaması nedeniyle, akıllı sözleşme blok zinciri aynı zamanda token dolandırıcılığı konusunda bir üreme alanı haline geldi, bu yüzden yatırımcıların dikkatli olması gerekiyor.

Kaçırılmış bir fırsat

Bu zayıf yanıt, Dogecoin topluluğu tarafından geniş çapta eleştirildi. Birçok kişi, şirketin pazarlama ekibinin böyle bir teklifte bulunmasının on saatten fazla sürdüğüne dikkat çekti.

Dogecoin’in kurucu ortağı Billy Markus, Grimacecoin tweet’inin komik bir şeyin komik olmaktan nasıl çıkarılabileceğine dair mükemmel bir örnek olduğunu söyledi.

Kendisini “Dogecoin milyoneri” olarak ilan ve geçen yıl manşetlerde yerini alan Glauber Contessoto, dünyanın en büyük fast-food zincirinin “korkunç bir şaka için inanılmaz bir fırsatı kaçırdığını” tweetledi.

Kaynak : Utoday, CoinDesk
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?