Ocak 20, 2020

Bu Bulmacayı Çözene 110 Bin TL Değerinde Bitcoin Ödülü

Eski bir Morgan Stanley yöneticisi olan Jack Tao tarafından yönetilen Phemex platformu, kurumsal müşterilere gelişmiş kripto para türevleri ticaret opsiyonları sunuyor.

Platform, çözebilenler için güncel değeri 110 bin TL olan Bitcoin ödüllü bir bulmaca oluşturdu. 16 Ocak Perşembe günü yayınlanan Tweet’te resimli bir bulmaca yer alıyor. Platform, karmaşık bir labirentten oluşan ve Nakamoto Satoshi’nin bir portresini andıran bulmacayı çözen kişinin 2.1 BTC’nin sahibi olacağını duyurdu.

Bulmacayı Çözmek İçin Gereken İpuçları

Bulmacanın “e” olarakta bilinen Euler sayısı ile bir ilgisi bulunuyor. Euler sayısı, matematik, doğal bilimleri ve mühendislikte önemli yeri olan sabit bir reel sayı. Söz konusu “e” sayısı irrasyoneldir ve tam değeri sonlu sayıda rakam kullanılarak yazılamaz. Yaklaşık değeri ise 2.718281828459045235360287471352662497757247…’dir.

Bunun yanında, bulmaca içinde yer alan ek ipuçları ise “ETH”, “XRP” ve “Pemex” kelimeleridir. Bu kelimelerin taşıdığı ipuçları doğru sonuca ulaşmak için gerekli gibi görünüyor.

Resimlere ve sanat eserlerine gömülü kripto bulmacaları, kripto para alanında bir normdur. Ocak 2019’da, Pascal Boyart tarafından oluşturulan bir Paris sokak duvarına gizlenmiş Bitcoin bulmacası çözülmüştü.

2018’de ise bir çift, o zamanlar neredeyse 50.000 Dolar’a yakın değeri olan 5 BTC ödüllü üç yaşındaki bir Bitcoin bulmacasını çözmüştü.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.