Aralık 2, 2022

Bu Beş NFT Koleksiyonu Aralık Ayına Damga Vurabilir!


2022 yılı NFT sektörü için pek de iyi bir yıl olmadı. Kripto para piyasasına hâkim olan ayı piyasası NFT varlıkları da çok sert bir şekilde etkiledi. Buna karşın Reddit Dünya Kupası koleksiyonu gibi bazı koleksiyonlar güçlü kalmayı başardı. Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere listede yer alan diğer NFT koleksiyonları da Aralık ayında güçlenmek için fırsata sahip.

NFT Mining

NFTs Mining, 1.249 satış kaydederek 1 Aralık itibariyle 75 milyon dolar gelir etti. Bu sayı, son 30 günün en çok satan koleksiyonu olmasına yardımcı oldu. 42 NFT’ten oluşan koleksiyon, CryptoTab ekosisteminin bir parçası. Her bir NFT’nin ise ayrı bir faydası bulunuyor. En yüksek NFTs Madencilik tokenı Kasım ayı ortasında 2,6 milyon dolara satıldı.

Reddit Cup 2022

Reddit Cup 2022, bu listenin şüphesiz en iyi oyuncularından birisi. Collectibles Avatars sersinin en yeni koleksiyonu dünya kupasıyla birlikte piyasaya sürüldü.

Geçtiğimiz ay toplam 149.392 dijital koleksiyon ürünü toplam 23,8 milyon dolara satıldı. Reddit Kullanıcısı z18qx2’ye göre, Kasım ayı sonunda avatar arzı yalnızca %6’ya düştü. 18 Aralık’taki dünya kupası finali öncesi ticaret hacmi artabilir.

Claynosaurz V2

Claynosaurz, Kasım ayının son haftasında en çok satan 10 koleksiyon arasına giren 10.000 adet 3 boyutlu animasyonlu dinozor NFT’sinden oluşan bir koleksiyondur. Koleksiyon, 0,87 ETH (1,067 dolar) taban fiyatıyla 4,4 milyon dolardan fazla sattı ve bu popülerliğini Aralık ayında da sürdürebilir.

NFT koleksiyonu Solana blockchain’de inşa edildi. Buna ek olarak Claynotopia metaverse’ünde de yer alacak. Tarih öncesi sanat koleksiyonu Disney, Warner Bros, Illumination, Marvel, Universal ve Dreamworks’ten kolektif deneyime sahip bir ekip tarafından oluşturuldu.

Art Gobblers

Rick and Morty animasyon dizisinin yaratıcısı Justin Roiland tarafından tanıtılan Art Gobblers, son bir ay içinde satışlarda %75’in üzerinde bir artış kaydederek toplamda yaklaşık 36 milyon dolara ulaştı. Toplamda 10.000 Art Gobblers NFT olacak ancak başlangıçta 2.000 adet sunuldu. Sanatçılar, eserlerini Gobbler olarak ölümsüzleştirmek için sanat eseri basabilir veya platformdaki özel çizim aracını kullanabilirler.

Meebits NFT

Meebits NFTs, satış hacminde %150’lik bir artışla geçen ayın en iyi performans gösteren koleksiyonlarından biri oldu. 20.000 3 boyutlu voksel karakterden oluşan bu koleksiyon, Ethereum blok zincirine dayalı özel bir üretken algoritma ile basıldı. Her bir Meebit’in sahibine, tam 3 boyutlu modeli içeren ek bir varlık paketi veriliyor. Meebit’leri işlemek ve canlandırmak için ya da sahibinin metaverse’de avatarı olarak kullanması için kullanılabilir.

Proje, ünlü CryptoPunks koleksiyonunu yayınlayan Larva Labs tarafından yaratılan koleksiyon çok hızlı bir şekilde popüler oldu.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?