Mart 13, 2024

Bu Altcon’ler Patlamaya Hazır: İşte 1 Dolardan Ucuz, Rallinin Eşiğinde Olan Varlıklar!

Kripto para dünyası, Bitcoin ve Ethereum gibi önde gelen varlıkların yanı sıra, 1 doların altında işlem gören bazı altcoin ‘lerin de dikkate değer potansiyellere sahip olduğunu gösteriyor. Bu daha az bilinen ancak gelecekte büyüme potansiyeli taşıyan altcoinler, yatırımcılar için önemli fırsatlar sunabilir. İşte 1 doların altındaki ilk üç altcoin:

Cardano (ADA)

Cardano‘nun ADA’sı, şu anda grafiklerde 0,756 dolar civarında işlem görüyor. Bu dijital varlık etrafında oldukça fazla heyecan var ve son zamanlarda %34’ten fazla bir artış kaydetti. Boğalar, ADA’yı 0,83 dolar seviyesine doğru yönlendirmekte kararlı görünüyor. Bu da potansiyel olarak yeni bir yatırımcı dalgasını tetikleyebilir. Bu yeni yatırımcı akınıyla birlikte, ADA’nın 0,83 dolardan 1 dolara ulaşma hedefi daha da güçlenebilir.

The Graph (GRT)

GraphQL tarafından desteklenen Graph Protocol, verilerin endekslenmesinde kritik bir rol oynamaktadır. Sıklıkla “Blok Zincirlerinin Google’ı” olarak anılan bu protokol, veri erişimini hızlı ve etkili hale getirerek DeFi, yönetişim ve sosyal medya gibi çeşitli alanlardaki veri setlerini sorunsuz bir şekilde entegre etme yeteneğiyle ünlüdür.

Ethereum, maliyetleri düşürmek ve ağın ölçeklenebilirliğini artırmak için yeni bir işlem türü olan blobları tanıtan EIP-4844 üzerinde çalışıyor. Ancak, bloblar geçici olarak saklanır ve genellikle 18 gün sonra silinir. Bu sorunu ele almak için The Graph, blobların uzun süreli depolanması ve geri alınması için bir çözüm geliştirdi. EIP-4844 uygulandığında, The Graph’in bu çözümü Ethereum’un ölçeklenebilirlik iyileştirmelerinden tam olarak faydalanmasını sağlayacak ve kullanıcılar ile geliştiriciler için daha sorunsuz işlemler sunacaktır. Bu gelişme, GRT fiyatlarında artışlara neden olabilir.

IOTA (IOTA)

IOTA Vakfı, trafik yönetimini geliştirme ve daha akıllı şehir çözümleri yaratma çabalarının ön saflarında yer alıyor. En yeni projeleri, akıllı trafik sensörlerini girişimlerine dahil etmek için ETO GRUPPE ile işbirliği yapmayı içeriyor.

Farklı iletişim protokolleri olan DSRC, V2X ve LoRa gibi teknolojileri kullanan bu cihazlar, bir IOTA güvenlik katmanını da entegre etmektedir. Proje, 2020’nin sonlarında başlatıldı ve şu anda tamamlanmış durumda. Sanayileşmesi ise 2026 yılına kadar planlanmaktadır.

Alfried’in yanı sıra ETO GRUPPE, Farmsense’i oluşturmak için Farmunited GmbH ile iş birliği yaptı. Bu girişim, NB-IoT, LoRa, BLE gibi bağlantı protokollerini destekleyen sensörler, sulama vanaları ve bir LoRa Ağ Geçidi gibi bileşenleri içermektedir. Tüm bu bileşenler, IOTA platformu tarafından desteklenmektedir. Bu yeni gelişme, IOTA fiyatlarında daha fazla artışa neden olabilir.

Güncel piayasa hareketlerine buradan ulaşabilirsiniz.

Kaynak : Cryptoticker
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?