Mart 24, 2023

Bu Altcoin’lerle İlgili Piyasa Tahminleri Geldi: İşte Olacaklar!

Fiat para birimlerinden Bitcoin’e, büyük hacimli Altcoin ‘lere, orta hacimli altcoinlere ve küçük hacimli altcoinlere para akışı, dünya çapında finansal yeniden yapılanmaya önemli ölçüde neden oldu. Bu durum geleneksel bankacılık sektöründe strese yol açmış ve bazı bankaların kripto borsalarına para akışını sınırlandırmasıyla sonuçlanmıştır.

Ancak Bitcoin’in değeri küresel durgunluk korkularına rağmen yükselmeye devam etti ve TradingView piyasa verilerine göre kripto para 28,2 bin dolar civarında işlem görerek yılbaşından bu yana %70 artış gösterdi. İkinci en büyük dijital varlık olan Ethereum da yılbaşından bu yana %51 değer kazandı.

Altcoin Piyasa Tahminleri

Dogecoin (DOGE) gibi bazı altcoinler Ocak ayından bu yana önemli kazançlar elde etmemiş olsa da, kripto analistleri para akışının önümüzdeki haftalarda orta ve küçük altcoinlere girerek bir altcoin sezonunu ateşleyeceğini tahmin ediyor.

Santiment’e göre, MATIC, FET, MANA, DIA, IMX ve SAND gibi altcoinlerin ağlarında 40 milyon doların üzerinde birkaç işlem gerçekleşti ve bu da artan piyasa aktivitesine işaret ediyor.

Altcoin

Yaklaşan Altcoin Sezonu için Önemli Göstergeler

Ünlü Twitter kripto trader’ı @CryptoTony_’ye göre, altcoin sezonu çoktan başladı. Şu anda Cuma günü yaklaşık 95 dolardan işlem gören Litecoin’deki (LTC) son% 10’luk pompa ile işaretlendi. Bitcoin’in 28 bin dolarda dirençle karşılaşmasıyla birlikte analist, altcoinlerin yakında pompalanmaya başlamasını bekliyor.

Analist, Bitcoin‘den altcoin piyasasına para akışını takip etmek için ETH/BTC türev grafiğini kullanıyor.

“Önemli bir noktaya yaklaşıyoruz ve eğer tutunursak sert bir sıçrama yapabileceğimizi düşündüğüm bir yer. 0,06 – 0,058 arası tutulması gereken alan,” diye belirtti analist. Analist ayrıca Bitcoin fiyatının önümüzdeki haftalarda 25 bin dolara gerilemeden önce tekrar 30 bin dolara yükselebileceğini öne sürüyor.

Kaynak : CoinPedia
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?