Mart 1, 2024

Bu Altcoin’ler Mart Ayında Parlamaya Hazır: Hazır Olun, Bitcoin’i Geride Bırakabilirler!

Bu üç altcoin, Bitcoin’e (BTC) karşı pozitif eğilimler sergiliyor. Bu bağlamda Mart ayında Bitcoin’den daha iyi performans gösterebiliği tahmin ediliyor.

BTC’ye karşı olumlu trendler sergileyen altcoin’ler aşağıda yer almaktadır.

Solana (SOL) Fiyatı Destekten Sıçradı

Haftalık zaman dilimi analizi, SOL’un uzun vadeli düşüş eğiliminden çıkıp Eylül 2023’te destek olarak onaylandığından beri hızla yükseldiğini gösteriyor. Bu yükseliş, Aralık 2023’te ₿0,0029 seviyesine kadar ilerledi. SOL, bu yüksek seviyeden biraz geriledikten sonra, bu hafta ₿0,0020 seviyesinde yatay bir alana sıçradı.

Elliott Dalga teorisi, SOL’un dördüncü dalgasının tamamlandığını gösteriyor. Bu teori, trend yönünü belirlemek için uzun vadeli fiyat kalıplarını ve yatırımcı psikolojisini analiz eder. Dalga sayımına göre, SOL fiyatı şu anda dördüncü dalgada ve bir sonraki direnç olan ₿0.0040’a doğru %100 daha yükselebilir.

altcoin

Yükselen SOL fiyat tahminine rağmen, ₿0,040 alanının altında kapanış, sayımı geçersiz kılacak ve ₿0,0011’deki en yakın desteğe% 45’lik bir düşüşü tetikleyebilir.

Dogecoin (DOGE) Yükseliş Ayrışması Oluşturuyor

Dogecoin‘in fiyatı Ekim 2022’den bu yana azalan bir direnç trend çizgisinin altına kaydı. Bu düşüş, bu hafta 157 satoshi seviyesine kadar düştü. Ancak, DOGE fiyatı yükseldi ve haftalık büyük bir yükseliş mum çubuğu oluşturdu. Eğer haftalık kapanış bu seviyelerde gerçekleşirse, DOGE azalan direnç trend çizgisini 490 günden sonra terk edecek.

Sıçramadan önce, RSI’da bir yükseliş sapması gözlendi. Yatırımcılar, bir piyasanın aşırı alım veya satım durumunu değerlendirmek ve bir varlığın biriktirilip satılacağını belirlemek için RSI’ı bir momentum göstergesi olarak kullanır.

RSI değeri 50’nin üzerindeyken ve trend yukarı yönlüyken, boğaların hala avantajı vardır. Ancak değer 50’nin altındaysa, bunun tam tersi geçerlidir. Fiyat düşüşüne bir momentum artışı eşlik ettiğinde, yükseliş sapması meydana gelir. Bu genellikle yükseliş trendinin tersine dönmesine neden olur.

Eğer DOGE kırılımı teyit ederse, bir sonraki direnç olan 270 satoshiye doğru %35’lik bir artış görebilir. Ancak, kırılamama durumunda, en yakın destek seviyesi olan 100 satoshiye geri çekilme %50’ye kadar olabilir.

The Graph (GRT) Kırılacak Gibi Görünüyor

BTC’den daha iyi performans sergileyebilecek son altcoin GRT‘dir. GRT fiyatı, tüm zamanların en yüksek seviyesinden bu yana var olan azalan bir direnç trend çizgisinin altına düştü. Trend çizgisinde (yeşil sembol) yaşanan bir sıçrama, GRT’nin 450 satoshi direnç bölgesinin üzerinde bir kırılma başlattı.

Bu kırılma, 50’nin üzerindeki bir RSI artışıyla doğrulandı. Dolayısıyla, yukarı yönlü hareket devam ederse, The Graph 900 satoshideki bir sonraki dirence kadar %90 daha yükselebilir.

Yükselen GRT fiyat tahminine rağmen, 450 satoshi destek alanının altında kapanış, 280 satoshideki direnç trend çizgisine %45’lik bir düşüşe neden olabilir.

Kaynak : BeInCrypto
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?