Bu Altcoin’in Trader’larından Çıldırtan Tahmin!

Trader’lar ‘türev piyasası’ verilerini kullanarak kripto varlığın fiyatını tahmin etmeyi sık sık dener. Ethereum türev piyasası da birçok trader tarafından benzeri bir amaçla kullanılmaktadır.

Ethereum türev piyasasından gelen güncel veriler ETH için 3.000 dolarlık iddialı bir tahmin önerdi. Bu gelişmeye ek olarak opsiyon piyasasında fonların ilginç hareketi de göze çarptı.

Ethereum’un kaydettiği son ‘patlayıcı’ büyümenin ardından yatırımcılar 3.000 dolarlık seviyeye ‘açık sözleşmeler‘ açmaya başladı. Açık sözleşmelerin sona erme tarihi ise Kasım-Aralık dönemiyle aynı kalırken, hedefin yükselmesi dikkat çekti. Sonuç olarak bu veriler yatırımcıların değişen hissiyatını ortaya koyuyor.

Ethereum

Ancak, trader’ların ve yatırımcıların bu kadar yüksek bir fiyat üzerine bahis oynamasını olumlu bir gelişme olarak yorumlamak için çok erken. Bu kadar büyük bir pozisyon zaman zaman ‘spot pozisyonu’ korumak için açılabiliyor.

Bazı spekülatif trader’lar bu opsiyonları kullanmayı da tercih ediyor. Fon yöneticileri ve kurumsal yatırımcılar bunları bir riskten korunma aracı olarak kullanma eğilimindedir. Opsiyonları ana ticaret aracı olarak kullanan trader’lar, karlarını genellikle sözleşmenin fiyatından elde ederler.

Ethereum’un fiyatı kısa vadede 3.000 dolara ulaşmasa bile bu sözleşmeyi açan trader’lar sert bir fiyat artışından kar edebilir. Teknik olarak, bir opsiyon sözleşmesine sahip olmak, dayanak bir varlığa maruz kalma olarak kabul edilebilir.

Koinfinans.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere hacimdeki güçlü bir artış büyük bir riskten korunma stratejisinin parçası olabilir. Çünkü Ethereum türev piyasalarındaki kısa hacim yüksek kaldığından, bu pozisyonları seçeneklerle korumak, yüksek pozisyondaki bir yatırımcı için mantıklı olacaktır.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : U.Today
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?