Şubat 9, 2024

Bu Altcoin’den Topluluğa Acil Uyarı: Bu Durumlara Karşı Dikkatli Olun!

IOTA, topluluğuna acil bir uyarıda bulunarak, kötü niyetli kişilerin IOTA ve test ortamı ağı (staging) Shimmer’ı kullanarak yapılan dolandırıcılık denemelerine karşı uyardı. Shimmer, son zamanlarda IOTA topluluğunu sevindiren 1 milyon dolarlık bir likidite airdrop’u başlatmıştı. Ancak, kötü niyetli oyuncuların, saf kullanıcıları para göndermeleri veya kişisel bilgilerini ifşa etmeleri için airdrop fırsatından yararlanmaya çalıştığı görülüyor.

IOTA’nın yeni bir tweet’inde, bazı kullanıcıların dolandırıcılık web sitelerinin URL’lerini içeren airdrop’lar aldığına dikkat çekiliyor. Bu nedenle, IOTA, kullanıcıları bu tür bağlantıları takip ederken dikkatli olmaya ve özel anahtarlarını veya cüzdanlarının anımsatıcılarını asla kimseyle paylaşmamaya çağırıyor.

Bu uyarı, IOTA topluluğunun güvenliğini sağlamak ve dolandırıcılık girişimlerine karşı korumak amacıyla yapılmıştır. Kullanıcıların dikkatli olmaları ve herhangi bir şüpheli etkinlik veya bağlantı gördüklerinde derhal bildirmeleri önemlidir.

Kullanıcılar ayrıca, IOTA Vakfı’nın resmi bir web cüzdanı veya çevrimiçi cüzdanı olmadığını bilmelidir. Dolayısıyla, resmi olmayan veya yetkilendirilmemiş bir kaynaktan gelen herhangi bir cüzdan veya web sitesi, kullanıcıların paralarını çalmayı amaçlayan dolandırıcılar olabilir. Bu nedenle, herhangi bir işlem yapmadan veya kişisel bilgileri paylaşmadan önce kaynağın güvenilirliğini doğrulamak önemlidir.

IOTA’nın son uyarısı, Shimmer tarafından 5 Şubat’ta yapılan ve kullanıcıları dolandırıcılara karşı dikkatli olmaları konusunda uyaran benzer bir uyarının ardından geldi. Bu uyarılar, topluluğun güvenliğini sağlamak ve dolandırıcılık girişimlerine karşı bilinçlendirmek için yapılmaktadır. Kullanıcıların bu uyarıları dikkate alarak güvenliğini koruması önemlidir.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Shimmer, yalnızca bir Shimmer EVM airdrop kampanyası olduğunu ve kullanıcıların kampanya için yalnızca resmi bağlantıları ve kaynakları takip etmeleri gerektiğini vurguladı. Shimmer, airdrop kampanyasıyla ilgili detaylar ve talimatlar sağlamak için resmi bir blog yazısı sunmaya devam ediyor. Bu uyarılar ışığında, IOTA topluluğunun şüpheli bağlantılardan kaçınması ve dolandırıcılardan gelen iletişim veya talepleri reddetmesi önemlidir. Kullanıcılar, herhangi bir işlemi onaylamadan önce adresleri ve kaynakları doğrulamalı ve güvenli ve Shimmer EVM ağıyla uyumlu bir cüzdan kullanmalıdır. Bu önlemler, topluluğun güvenliğini ve varlıklarını korumak için gereklidir.

Kaynak : u.today
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?