Şubat 3, 2024

Bu Altcoin’den Güçlü Yükseliş: Piyasa Değeri 347 Milyon Doları Aşarken Fiyat %70 Roketledi!


CoinGecko verilerine göre, API3 ‘ün piyasa değeri şu anda 347 milyon doların üzerinde ve fiyatı 3,43 dolar civarında seyrediyor. Ek olarak son yedi gün içinde %70 artış gösterdi. Geçtiğimiz yıldan bu yana, API3 güç göstermeye devam ederken %91’lik bir fiyat artışı gördü.

Teknik analiz, direnç seviyelerinin 3,40 ila 3,60 dolar aralığında olduğunu gösteriyor. Bu direnç bölgesinin üzerinde bir haftalık kapanış, fiyatı yukarı çekebilir. Bununla birlikte, haftalık zaman dilimindeki Göreceli Güç Endeksi (RSI) değeri 86’dır ve piyasanın aşırı satın alındığını göstermektedir.

Blockchain Oracle Hizmeti Olarak API3

API3, büyük ölçekli merkezi olmayan API’lerin (dAPI’ler) oluşturulmasını ve bunlardan para kazanılmasını kolaylaştırmayı amaçlamaktadır. Ancak bu, tedarik zinciri yönetimi ve merkezi olmayan bankacılık gibi sektörlerde blok zinciri teknolojisinin yayılmasıyla daha da önemli hale geliyor.

Teknik incelemesi, mevcut API’lerle ilgili kritik bir soruna işaret ediyor: akıllı sözleşmelerin gerçek zamanlı verileri alması için doğrudan bir iletişim kanalının olmaması. Bu boşluk, API3’ün kapatmayı amaçladığı bir boşluk olan oracle’lara olan güveni artırmıştır.

Bir oracle hizmeti olarak API3, blok zinciri uygulamalarının zincir dışı ve gerçek dünya verilerine erişim talep etmesini sağlar. Amacının özü, blok zinciri tabanlı uygulamaların geleneksel web verileri ve hizmetleriyle engelsiz bir şekilde entegre olmasına yardımcı olmak için merkezi olmayan API’ler (dAPI’ler) oluşturmaktır.

Bu yenilikçi yaklaşım, blok zinciri ekosistemindeki önemli bir boşluğu gidererek daha karmaşık, güvenli ve güvenilir merkezi olmayan uygulamaların geliştirilmesini teşvik etmektedir.

API3’ün dAPI’leri verileri doğrudan yerel zincirdeki birinci taraf oracle’lardan toplar. Bu, veri güvenilirliğini artırır ve merkezi olmayan ekosistemlerin sürdürülebilir büyümesi için kritik bir husus olan merkezi arıza noktalarıyla ilişkili güvenlik açığını ortadan kaldırır.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere bunlarla birlikte Bitget kısa süre önce kullanıcılara daha fazla finansal fırsat sunmak için API3’ü inovasyon ve tanım bölgelerinde listelediğini duyurmuştu. Bu gelişme API3’ün yükselişne katkı sağladı. Ek olarak Bitget bu hamle ile birlikte farklı blok zincirleri ve ekosistemler arasında büyümeyi teşvik edeceğini iddia ediyor.

Kaynak : crypto.news

Yazar Adle Dursun hakkında :

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sosyoloji mezunuyum, aktif olarak kripto para ve blockchain üzerine araştırmalar yapmakta ve içerikler hazırlamaktayım.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?