Mart 13, 2024

Bu Altcoin’den Etkileyici Yükseliş: Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesine Ulaştı, Neler Oluyor?


Popüler altcoin Toncoin, son 24 saat içinde oldukça etkileyici bir yükseliş yaşadı. Bununla bağlantılı olarak fiyatı tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Haber yazıldığı sırada, Toncoin (TON) fiyatı 4,31 dolardan işlem görüyor. Ek olarak piyasa değeri 15 milyar doları aştı. Bu dönemde Toncoin’in 24 saatlik işlem hacmi de dikkate değer bir artış gösterdi. Bu bağlamda %30’luk bir yükselişle 354 milyon dolara yükseldi. Bu durum, Toncoin’in piyasada artan ilgi ve alım talebini yansıtıyor.

Toncoin (TON) Fiyat Rallisinin Arkasında Ne Var?

TON fiyatının dalgalanmaları ile işlem hacmi arasında kayda değer bir korelasyon mevcut. Bu nedenle, gelecekteki fiyat yörüngesine ilişkin iyimserlik artıyor. Bu duruma ek olarak, son duyuru, Telegram kanalı sahiplerine potansiyel gelir dağıtımını gündeme getirerek bu iyimserliği daha da artırıyor.

Duyuruda, “Telegram, TON Blockchain üzerinde Toncoin kullanarak ödüller dağıtacak. Kanal sahipleri, şirketin kanallarındaki reklamlardan elde edilen tüm gelirin %50’sini alacaklar.” şeklinde belirtildi.

Toncoin’in genişlemesi, özellikle Açık Lig ve TON blok zinciri ekosistemindeki diğer girişimlerin katkılarıyla gerçekleşiyor. Özellikle TON Raffles, kullanıcı katılımında %70’lik kayda değer bir artış ve Kilitlenen Toplam Değerde (TVL) %60’lık dikkate değer bir artışla etkileyici bir büyüme sergiliyor. TON Vakfı, bu başarıları takdir etmek amacıyla cömert bir airdrop programı başlatarak her TON Raffles token sahibine 1 TON dağıttı.

Ayrıca, Lookonchain, TONcoin’in fiyatının %30 oranında artmasının blok zincirinde gözlemlenen kayda değer bir işlemle aynı zamana denk geldiğini belirtti. Lookonchain, 209.237 TON tokenı almak için 214 Ethereum (yaklaşık 858.000 USD’ye eşdeğer) harcayan bir balina yatırımcısı tarafından yapılan önemli bir satın alma işlemi tespit etti. Bu işlem, zincir üzerinde TONcoin başına 4,1 dolar fiyatla gerçekleşmiştir.

Balina yatırımcının yaptığı büyük yatırım, TONcoin’e artan ilgi ve güvenin altını çizerek piyasa değerindeki kayda değer artışa katkıda bulunuyor.

TON Fiyat Hareketi Önümüzdeki

Mevcut verilere göre, TON yatırımcılarının %95’i kâr elde etmiş durumda. Bu durum, yakın gelecekte yeni zirvelere ulaşma arzusundaki yatırımcıların bulunduğunu gösteriyor. Benzer bir model, FLOKI Token’da da gözlemlendi. Fiyatı iki katına çıkmadan önce %95 kâr seviyesinde kalan yatırımcılar bu durumu sergiledi.

Ancak, satış baskısının da göz önünde bulundurulması önemlidir. %37’lik bir fiyat artışı dikkat gerektirir. Dört saatlik grafik analizi, kısa vadeli bir yükseliş eğilimi olduğunu göstermektedir.

toncoin

Tarihsel verilere göre, TON Coin genellikle 2,6 dolar ve 2,38 dolar seviyelerinde destek bulmuştur. Olası bir satış durumunda fiyatların bu seviyelere doğru gerilemesi mümkün. Ancak, mevcut ivmenin devam etmesi durumunda, 4 doların üzerinde bir kapanış potansiyel olarak 5,8 dolarlık hedefe doğru yeni bir yükseliş hareketini tetikleyebilir.

Kaynak : CoinGape

Yazar Adle Dursun hakkında :

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sosyoloji mezunuyum, aktif olarak kripto para ve blockchain üzerine araştırmalar yapmakta ve içerikler hazırlamaktayım.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?