Mart 29, 2023

Bu Altcoin’den Devasa Ralli Gelebilir: Efsanevi Analist %455 Mümkün Dedi!


Uzman yatırımcı Peter Brandt, popüler altcoin Ripple’ın (XRP) güncel fiyat hareketini yorumladı. Brandt’ın yakın zamanda eleştirdiği altcoin’in fiyatında yükseliş beklemesi, oldukça ilginç bir gelişme olarak kayıtlara geçti. İşte detaylar.

Deneyimli trader Peter Brandt, altcoin’leri eleştiren bir kripto şüphecisi olarak tanınıyor. Deneyimli trader geçmişte özellikle XRP hakkında sert açıklamalarda bulundu. Efsanevi trader geçtiğimiz yıl,  Ripple’ı (XRP) çöp olarak nitelendirmişti. Ünlü trader’ın bu açıklaması, Ripple Labs’ın kurucu ortaklarından Jed McCaleb’in şirketten ayrılırken kendisine tahsis edilen 5.7 milyar XRP’nin tamamını elinden çıkarmasından sonra gelmişti.

Yani, XRP topluluğu ile kıdemli trader arasında olumlu ilişkilerin olduğunu söylemek zor. Dahası Brandt Pazartesi günü bir tweet’te Ripple davasında SEC’in yanında görünerek eleştirilerin dozunu daha da artırdı.

“Bu davanın Binance’in başına gelmesi zaten an meselesiydi. Bir sonraki domino taşı Ripple olabilir mi?”

Bununla birlikte, XRP’nin son rallisini göz ardı etmek imkansız. Sonuç olarak varlık, Brandt’ın izleme listesine girdi. Brandt son yayınladığı Chart Wizards topluluğu haftalık raporunda “XRP izleme listemde yeniden yer aldı” yazdı.

“Son 7 günde %20 artış gösteren Ripple, asimetrik trade kriterlerini karşılıyor.”

Brandt’ın bahsettiği asimetrik trade potansiyel riskin potansiyel ödülle orantılı olmadığı durumu ifade eder. Başka bir deyişle, asimetrik trade, risk ve ödül arasında bir eşitsizlik olduğu zamandır. Yani, minimum riskle yüksek bir ödül potansiyeli sunar. İlginç bir şekilde bu anlatı, XRP destekçisi Avukat John E. Deaton’ın geçtiğimiz günlerde dile getirdiği bir görül. Buna ek olarak, kripto analitik firması Santiment Feed de, Ocak ayında yayınladığı bir raporda aynı düşünceyi paylaşmıştı.

Brandt, bir TradingView paylaşımında da altcoin grafiğinin “çok organize bir birikim” olarak tanımladığı bileşik bir dayanak dip modeli oluşturduğunu belirtti. Klasik grafiğe göre, fiyat bu formasyonu yerine getirirse, minimum hedef, 2018’de oluşturulan yüksek seviyelere yakın 3 dolarlık fiyat noktasının üzerinde olacaktır.

Kaynak: Chart Wizards haftalık rapor

Daha önce bildirdiğimiz gibi, XRP son 8 günde yaklaşık %44 değer kazandı. İlk rallinin Coreum airdrop anlık görüntüsü tarafından yönlendirildiğine inanılırken, 24 Mart’taki anlık görüntünün ardından devam eden fiyat artışları açıklanamıyor.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : the crypto basic

Yazar Şerife Pekdoğru hakkında :

2019 yılında yaptığım yatırımla kripto sektörüne girdim. Aynı yıl blockchain teknolojisi hakkında yazmaya başladım ve şu anda KoinFinans’ta yazar olarak görev alıyorum. Kripto paralara ilişkin yasal düzenlemer takip ettiğim konuların başında geliyor.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?