Mart 25, 2024

Bu Altcoin’den Beklenmeyen Hamle: Performansıyla Bir Anda Yatırımcıların Radarına Girdi!

IDEX, hem hibrit merkezi olmayan borsa (DEX) hem de aynı adı taşıyan piyasa yapıcı protokolün yerel tokenı olarak dikkat çekiyor. Son 24 saat içinde %33’lük bir artışla yatırımcı ilgisinde önemli bir artış kaydetti.

Genellikle gaz ücretleri ve Idex borsasında likidite sağlanması için kullanılan bu kripto varlığı, son iki hafta içinde genel olarak düşüş eğilimi gösterdi. 13 Mart’ta 0,0920 dolar seviyesinden başlayarak %30’luk bir düşüşle 20 Mart’ta 0,0642 dolar seviyesine geriledi.

IDEX fiyat grafiği

Ancak bu fiyat düşüşü, token’ın 10 ayın en yüksek seviyesini geri almasını sağlayan bir toparlanma hamlesinden hemen önce meydana geldi. Altcoin, hafta sonu boyunca olumlu bir momentum yaşadı ve 23 Mart’ta 0,0904 dolara yükselmeden önce güçlü bir direnç seviyesini test etti.

Varlığın yükseliş ivmesi ertesi güne kadar uzadı ve Mayıs 2023’ten bu yana ilk kez 0,1 dolar psikolojik fiyat eşiğini aşarak 23 Mart’ta 0,1191 dolara yükseldi. Bu, IDEX’in 23 Mart’ı %48,24’lük etkileyici bir kazançla kapatmasını sağlayarak son 23 ayın en büyük gün içi kazancını elde etmesine olanak tanıdı.

Bu sabah yaşanan %4,48’lik düşüşe rağmen, varlık hafta sonu kaydedilen kazançların çoğunu korudu. Piyasa verileri, IDEX’in son 24 saat içinde %33’lük bir artış gösterdiğini ve bu süre içinde en iyi performans gösteren kripto varlıklarından biri olduğunu gösteriyor.

Özellikle, son dalgalanmanın olası tetikleyicisi hakkında ayrıntılar yetersiz olsa da, veriler faizdeki artışın ardından artan talebin bu hareketin arkasında olabileceğini gösteriyor. IDEX’in hacmi son 24 saat içinde %636 artışla 171,9 milyon dolara yükseldi ve Binance küresel hacminin %66’sına hükmetti.

Google Trends verileri de IDEX için yapılan aramaların 23 Mart’tan bu yana hızla arttığını ve 24 Mart itibariyle ilginin 23’ten 92’ye yükseldiğini gösteriyor. İlgi o tarihten bu yana düşmüş olsa da, yedi günlük ortalamaya kıyasla oldukça yüksek seyretmeye devam ediyor.

Coinglass verilerine göre, IDEX’in türev hacmi de son 24 saatte %1.364 artarak raporlama zamanında 784,53 milyon dolara ulaştı ve Açık Faiz (OI) %508 artışla 35,67 milyon dolara yükseldi. Varlık şu anda 0,1111 dolardan işlem görüyor ve hakim olan düşüş hareketine rağmen 0,11 dolar seviyesinin üzerinde tutunmaya çalışıyor.

Kaynak : Koinfinans.com
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?