Mart 28, 2024

Bu Altcoin’den Beklenmedik Ralli: %45 Artan Altcoin 1,5 Dolara mı Ulaşacak?


Geçtiğimiz hafta, Mantle (MNT) fiyatı yaklaşık %45 oranında değer kazanarak kayda değer bir yükseliş sergiledi. Bu süre zarfında, en iyi token’ların portföylerindeki önemli dalgalanmalar devam ettikçe, altcoinlere olan ilgi artmaya devam ediyor. Bu da gelecek dönem için olumlu bir tablo çiziyor.

MNT fiyatı kısa bir süre için 0,8525 dolar ile 1 dolar arasında sıkışık bir aralıkta işlem gördü. Ancak daha sonra boğalar ivme kazandı ve bu aralıktan çıktı. Ancak, fiyatın 1,0850 dolar direnç seviyesinde reddedilmesiyle ralli kısa sürdü. Ardından fiyat nötr bir eğilim sergilemeye başladı. Bu durum, fiyatın bir sonraki hamlesini belirlemek için piyasanın bir süre daha dengede kalabileceğini işaret ediyor.

Mantle fiyat grafiği

Piyasadaki dalgalanmanın artmasıyla birlikte, boğalar ivme kaybederek destek seviyesini aşağı çekti ve fiyat bir süre yatay seyretti. Boğalar, önemli destek seviyesi olan 0,8525 doları koruyamadı ve fiyatın 0,785 dolar ile 0,852 dolar arasında kapalı bir aralıkta işlem görmesine neden oldu.

En düşük seviyesi olan 0,785 doları test ettikten sonra, boğalar yeniden ivme kazandı ve önümüzdeki dört gün içinde %64,64’lük bir sıçrama kaydetti ve ardından fiyat 1,2925 dolar direnç seviyesinde reddedildi. O zamandan beri fiyat, 1,1675 dolar ile 1,2925 dolar arasında kapalı bir aralıkta işlem görüyor.

Hareketli Ortalama Yakınsama Sapması (MACD) histogramında sürekli bir düşüş gözlenerek piyasadaki alım baskısının azaldığına işaret ediyor. Ayrıca, ortalamaların karışık bir duyarlılık göstermesi, altcoin için gelecekteki fiyat hareketinde belirsizliğe işaret ediyor. Bu durum, fiyatın belirgin bir yöne doğru hareket etmeden önce piyasanın bir süre daha dengede kalabileceğini gösterebilir.

Mantle Fiyatı Artacak mı?

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere piyasa fiyatı 1.1675 dolar destek seviyesinin üzerinde kalırsa, boğalar ivme kazanabilir ve 1.2925 dolar direnç seviyesini test etmek üzere harekete geçebilir. Ayrıca, boğaların MNT fiyatını bu seviyede desteklemesi durumunda, altcoinin önümüzdeki hafta boyunca 1.40 dolarlık üst direnç seviyesini test etmek için bir zemin oluşturabileceği gözlemlenebilir.

Öte yandan, bir trendin tersine dönmesi durumunda, boğalar ivme kaybedebilir ve 1.085 dolar destek seviyesini test etmek için geri çekilebilir. Ayılar gücü ellerinde tutmaya devam ederse, Mantle fiyatı önümüzdeki dönemde 1 dolarlık önemli destek seviyesini test etmeye hazırlanabilir. Bu senaryoların gerçekleşmesi, piyasanın genel dinamiklerine ve trader’ların hareketlerine bağlı olacaktır.

Kaynak : CoinPedia

Yazar Adle Dursun hakkında :

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sosyoloji mezunuyum, aktif olarak kripto para ve blockchain üzerine araştırmalar yapmakta ve içerikler hazırlamaktayım.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?