Bu Altcoin’den Beklenen Yükseliş Sinyalleri Gelmeye Başladı: İşte Tetikleyici Katalizör!


Spot Bitcoin  ETF’lerinin onaylanması kripto piyasasında beklenen etkiyi yaratamadı. CoinMarketCap’e göre, küresel kripto piyasası hafta boyunca %1,1 düşüş gösterdi. Buna ek olarak en önemli varlıkların çoğu durgun kaldı. Hatta, 2023’ün son çeyreğinde meteorik kazançlar elde eden Solana bile, 2024’ün başından bu yana %5 düşüş gösterdi.

Ancak, son 24 saat içinde altcoin için işler ilginç bir şekilde değişti. Bu bağlamda beşinci en büyük varlık %4’ten fazla yükseliş gösterdi. SOL‘un işlem hacmi de yaklaşık %25 arttı. Bu da piyasada coin için daha fazla talep olduğunu anlamına geliyor.

Solana fiyat grafiği analizi

Bu Bir Katalizör Olabilir

Bu artış büyük olasılıkla Solana’nın ikinci akıllı telefonunun piyasaya sürülmesiyle bağlantılı olabilir. Yeni cep telefonu, selefi Saga’dan daha ucuz olacak ve 2025’in ilk yarısında sevk edilmesi bekleniyor.

Solana, yeni telefonuyla geçen yılın sonlarında Saga Mobile’ın satışlarında yaşanan ve BONK token’larının piyasaya sürülmesiyle desteklenen sıçramadan faydalanmayı hedefliyor.

Meme coin, fiyatında %944’lük gerçek dışı bir artışla 2023’ü piyasanın en büyük kazananlarından biri olarak tamamladı. Üstel artış, yatırımcıların her cihazla birlikte gelen 30 milyon BONK airdrop’unun peşine düşmesine yol açtı.

Bu arada BONK, muhtemelen lansman haberlerine tepki göstererek son 24 saat içinde %1,33 yükseldi.

SOL’un Türev Piyasasındaki Performansı

SOL’un son zamanlarda spot piyasadaki ortalama performansına rağmen, taze para türev piyasalarına girmeye devam etti. Santiment verilerine ilişkin analizine göre, Açık Faiz (OI) hafta boyunca %8 arttı.

solana fiyat grafiği

Buna ek olarak, Binance’teki Fonlama Oranı pozitif olmaya devam etti. Bu da yükseliş eğilimli kaldıraçlı yatırımcıların baskınlığına işaret ediyor.

Solana, 2o23 yılında kripto para birimleri tarihindeki en iyi geri dönüşlerden birini gerçekleştirerek sahiplerinin yatırımlarını dokuz kat arttırdı.

Ek olarak analistlere göre SOL 2024 yılında piyasa değerine göre üçüncü en büyük kripto varlığı olma olasılığına sahip.

Kaynak : AMB CRYPTO

Yazar Adle Dursun hakkında :

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sosyoloji mezunuyum, aktif olarak kripto para ve blockchain üzerine araştırmalar yapmakta ve içerikler hazırlamaktayım.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?