Ocak 15, 2024

Bu Altcoin’den 8,5 Milyonluk Dev Token Yakımı: İşte Fiyatın Bu Gelişmeye Tepkisi!

Popüler altcoin PancakeSwap (CAKE) önemli bir gelişmeyle 25 milyon dolar değerinde 8,5 milyon token daha yaktığını duyurdu.
CAKE arzı, geçen ay yapılan bir topluluk oylamasının ardından 750 milyondan 450 milyona düşürüldü. CAKE’in fiyatı son 24 saat içinde yaklaşık %1,2 artışla 2,95 dolar civarında işlem görüyor.

Yakım işlemi, maksimum CAKE arzının 750 milyondan 450 milyona düşürülmesinin ardından geldi. Topluluğun 300 milyon CAKE arzının azaltılmasına ilişkin oylaması geçen yılın Aralık ayı sonunda gerçekleşmişti.

Oylamadan birkaç gün önce PancakeSwap 10 milyon token yaktı. Bu son yakım 25 milyon doların üzerinde değere sahip CAKE token’ları içindi.

Yakılan token’lar AMM V2, AMM V3 ve sürekli ve pozisyon yöneticisi dahil olmak üzere AMM dışı işlem ücretlerinden elde edildi. Yakılan CAKE ayrıca tahmin, piyango, NFT ve oyunlardan elde edildi.

PancakeSwap Fiyatı için Sırada Ne Var?

Kripto dünyasındaki yakım mekanizmaları önemlidir. Çünkü, piyasa uzmanlarının bir token için uzun vadede değer artışı sağlayabileceğini söylediği tokenomiğin bir parçasıdır.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere son oylamada da görüldüğü üzere, PancakeSwap topluluğu bu düzenli CAKE yakımlarını destekliyor. Ayrıca projeyi rakip platformların önüne geçirmeyi amaçlayan diğer girişimlerin de arkasındalar. Bu nedenle, bu son hamlenin piyasanın yükseliş beklentileri arasında duyarlılığı arttırması olası.

Şu anda CAKE fiyatı, son 24 saatte yaklaşık %1,2 artışla 2,95 dolar civarında seyrediyor. Ancak, Aralık ayı sonlarında 3,94 dolara ulaşan kazançlarını azalttıktan sonra son iki hafta içinde düşüş gösterdi. Bu yükseliş, token yakımı ve arz azaltımı ile aynı zamana denk geldi.

Son birkaç günde piyasada yaşanan düşüşlerin ardından duyarlılık arttı. Ancak CAKE’in son zirvenin yakınında kontrolü yeniden ele geçirmeye çalışması olası. Öte yandan, alıcıların 2,00-2,50 dolar bölgesini savunmaya çalışması mümkün.

Kaynak : invezz
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?