Bu Altcoin’de Yükseliş Görüldü, Fiyat Yükselecek mi?

0
Bu Altcoin'de Yükseliş Görüldü, Fiyat Yükselecek mi?

100eyes Crypto Scanner isimli hesaba göre, Ripple’ın yerel token’ı XRP, saatlik grafikte yükseliş eğilimini doğrulamış olabilir.

Yatırımcılar, teknik analizde kullanılan bir momentum göstergesi olan bağıl güç endeksine (RSI) dayalı farklılıkları rahatlıkla tespit edebilir. Endeks, 0 ile 100 arasında değişen bir osilatörde görüntülenir.

Ripple (XRP)

RSI endeksinin 30’un altına düşmesi bir varlığın aşırı satıldığı şeklinde yorumlanır. Aynı zamanda, 70’in üzerinde bir RSI verisi ise aşırı alım koşulları anlamına gelir.

Gösterge, belirli bir varlığı almak veya satmak için doğru zamanı belirlemek isteyen trader’lar tarafından yakından takip edilmektedir. Bunu, momentum ve fiyat arasında meydana gelen farklılıkları izleyerek yapabilirler.

Yaşanan düşüş eğilimine rağmen RSI verisi daha yüksek bir dip yaptığında bu durum ‘yükseliş sapması’ olarak yorumlanır. Bu durum ise bazı trader’lar tarafından bir satın alma fırsatı olarak yorumlanarak, yükseliş momentumu anlamına geliyor olabilir.

XRP token‘ı, son 24 saat içinde %1,66 düşüş kaydetti ve Ripple’a bağlı kripto para birimi, art arda üçüncü gününü düşüşle kaydetme yolunda ilerliyor.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere XRP, geçen hafta da ortalama %13 düştü. 14 Ekim’de, ABD borsası çarpıcı bir geri dönüş yapmayı başardıktan sonra yaklaşık %7 oranında yükselmeyi başardı. Ancak bu ivme hızla yok oldu. Token, 2018’de tamamen kaydedilen rekor zirvesinden %86.22 düşük seviyeden işlem görüyor.

ABD Merkez Bankası’nın şahin politikasına ilişkin endişeler piyasa katılımcıları arasında oldukça yaygın bir biçimde görülebilir.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın