Eylül 27, 2023

Bu Altcoin’de Tasfiyeler Rekor Kırdı: Yatırımcılar Terk mi Ediyor?


Mevcut likidasyon verileri Ethereum (ETH) üzerinde yeni bir korelasyonun sinyalini verdi. Bu da bugün piyasadaki altcoinlerin büyüme performansını etkiliyor. Coinglass’tan alınan veriler, son 24 saat içinde opsiyon piyasasından toplam 16,71 milyon dolar değerinde Ethereum’un çekildiğini gösteriyor.

Tasfiye veri modelleri, tasfiyeleri bir gecede 18,86 milyon doları aşan Bitcoin‘deki düşüşle ilgili. ETH’nin genel düşüş görünümü bugün piyasadaki altcoinler üzerinde derin bir etki yarattı. Veriler ve etkileri Ethereum’un fiyatını son 24 saatte %0,97 düşüşle 1.600 dolara çekti.

Bu düşüş XRP’nin %2,67 düşüşle 0,5013 dolara gerileyen mevcut fiyatına da yansımıştır. Cardano (ADA), Solana (SOL) ve Dogecoin (DOGE) de sırasıyla %0,66, %1,70 ve %0,13 oranında düşüş gösterdi. Likidasyon grafiği, BTC ve ETH’nin performansının tüm altcoinlere eşlik ettiği zaman içindeki benzer eğilimlerin altını çiziyor. CoinGlass’ın mevcut likidasyon ısı haritasına göre, ay tamamlanırken aşağı yönlü baskı devam ederse ETH’nin bu çeyrek için en yüksek likidasyon değerine ulaşacağı kesin.

Dinamik Piyasa Momentumu Devrede

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere bir bütün olarak kripto piyasası, son zamanlarda piyasadaki en değişken varlıklardan bazılarının nadir bir görünümünü içeren çok sayıda ilgi çekici hareket gösterdi.

XRP düşüş trendi teyit edilmiş olsa da, varsayım, coinin ekosistemindeki diğer yükseliş temellerinin bir işlevi olarak ilerleyen en büyük faydalanıcılardan biri olabileceği yönündedir. Şu anda en sıcak meme coin olan Shiba Inu (SHIB) da hem kullanım hem de benimsenme açısından büyük bir değişim yaşıyor. Bu nadir artışlar, mevcut piyasa görünümüne rağmen yerel token’larından biri olan Bone ShibaSwap’in (BONE) fiyatını %19 artırdı.

Kaynak : U.Today

Yazar Adle Dursun hakkında :

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sosyoloji mezunuyum, aktif olarak kripto para ve blockchain üzerine araştırmalar yapmakta ve içerikler hazırlamaktayım.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?