Kasım 14, 2022

%112 Arttı: Bu Altcoin’de ‘İşlem Hacmi’ Neden Yükseldi?

Popüler altcoin XRP’nin işlem hacmi, son 24 saatte %112 oranında artış gösterdi, bu da yatırımcı ilgisinin arttığının bir kanıtı. Mevcut piyasa koşullarında, birkaç kripto varlığı, işlem hacimlerinde yaşanan düşüşle birlikte değer kaybetti.

Son FTX patlaması ve ardından gelen saldırı, tüm kripto endüstrisine şok dalgaları gönderdi. XRP de dahil olmak üzere birçok kripto para birimi değer kaybetti. XRP şu anda %2 düşüşle 0.344 dolardan işlem görüyor ve 0.3571 dolar olan gün içi en yüksek seviyelerine ulaşmaya çalışıyor.

İşlem hacmi genellikle iki ucu keskin bir kılıçtır, çünkü hem alım hem de satım tarafı işlemlerini gösterir. Bununla birlikte, XRP hacmindeki artış, XRP’yi son düşük seviyelerden satın almak isteyen yatırımcılardan kaynaklanmış olabilir. Trader’lar muhtemelen son XRP volatilitesinin sunduğu fırsattan yararlanmak için acele ediyor. Bununla birlikte, alıcılar ve satıcılar arasında işlem gören toplam birim sayısını ifade eden işlem hacmi, bazı gözlemciler tarafından yatırımcı konumlandırmasının güvenilir olmayan bir ölçüsü olarak kabul edilmektedir.

XRP fiyat hareketi

Son yedi gün içinde XRP, %25, üzerinde değer kaybetti. Bunun yanında altcoin, son yedi gün içinde 0.3203 ile 0.4668 dolar aralığında işlem gördü.

Yukarı yönde, günlük MA 200’de yer alan 0.40 dolarlık direncin bir destek tabanına çevrilmesi, son kayıpların geri kazanılmasında çok önemli olabilir. Böyle bir durumda XRP fiyatı %12 yükselerek 0.447 dolara ve ardından 0.47 dolar seviyesine ulaşabilir. Öte yandan, mevcut seviyelerinden daha fazla düşüş, 0.314 dolar ile öncesinde 0.32 dolar seviyesinin yeniden test edilmesine sebep olabilir..

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : U Today
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?