Mart 23, 2024

Bu Altcoin’de Balina Aktivitesi 2024’ün En Yüksek Seviyesine Ulaştı: Bu Transfer Spekülasyona Yol Açtı!

On-chain veri analitiği Spot On Chain’e göre, bir grup Ethereum balinası toplu olarak çeşitli borsalara 32.527 ETH gibi şaşırtıcı bir miktar aktardı. Son 24 saat içinde üç uzun vadeli ETH trader’ı (ya da belki fonları), 32.527 ETH’yi içeren 109 milyon dolarlık bir değeri CEX’lere aktardı.

“0x213” takma adını kullanan bir yatırımcı, 12.500 ETH’nin değeri olan 41,7 milyon doları, Kraken’e 3.339 dolar fiyatından yatırdı. Bu balina, Temmuz 2017’de ilk olarak beyaz şapkalı hacker Baylina.eth’ten 120.900 ETH satın aldı. Şu anda yaklaşık olarak 12.200 ETH’yi 40,9 milyon dolarlık bir değerde elinde bulunduruyor. Başka bir balina olan “0x50b”, 39,1 milyon dolar değerindeki son 11.600 ETH’sini, Binance‘e yaklaşık 3.374 dolar fiyatından yatırdı. Bu balina ilk olarak Aralık 2017’de ETH satın aldı ve 32.600 ETH’nin tamamını 108 milyon dolar değerinde yaklaşık 3.312 dolara Binance’e yatırdı. Bugüne kadar, bu balinalar son üç günde 80 milyon USDT çekmişlerdir.

Üçüncü balina olan “Metalpha”, 28,2 milyon dolar değerindeki 8.427 ETH’yi 3.347 dolar fiyatından Binance’e yatırdı. Bu balina Temmuz 2021’de ilk olarak ETH satın aldı. Şu anda 242 milyon dolar değerinde 62.300 WSTETH tutuyor. Bu transferin zamanlaması, Ethereum’un fiyatının 4.000 doları aşmasından sonra dikkat çekici bir şekilde düşmesinin ardından geldiği için özellikle dikkat çekicidir. Balinaların bu son eylemi, spekülasyonlara yol açtı: “Balinalar, son düzeltmenin hala yeterli olmadığını mı düşünüyorlar?”

Ethereum Balina Aktivitesi 2024’ün En Yüksek Seviyesine Ulaştı

Altcoin‘in fiyatı 12 Mart’ta 4.093 dolara ulaştığından bu yana yaklaşık %18 geriledi. Santiment’e göre, Ethereum balina aktivitesi, 2024 yılında 3.300 dolar fiyat seviyelerinin orta vadeli satın alma bölgesine düşmesiyle en yüksek seviyesine ulaştı. 19-21 Mart tarihleri arasında değeri 100.000 doları aşan toplam 59.137 ayrı ETH balina işlemi kaydedildi. Santiment, yatırımcıları ETH cüzdanlarının 30 günlük ortalama getirilerine göz atmaya çağırıyor. Bu da bir alımın haklı olup olmadığını gösterebilir. Ortalama 30 günlük ETH yatırımcıları şu anda %7 düşüşte ve bu da bir toparlanma olasılığını artırıyor. Ayrıca, RSI değeri 28,5’e düşerek Ocak ayı sonlarında fiyatın dibe vurmasından bu yana ETH için görülen en düşük seviyeye geriledi.

IntoTheBlock’a göre, Ethereum’daki ücretler bu hafta %41 oranında azaldı ve meme coin spekülasyonu önemli ölçüde yavaşladı. Mainnet üzerinde transfer edilen ETH miktarı da bu hafta Mayıs 2022’den bu yana en yüksek seviyesine ulaştı. ETH ayrıca, düzenleyici FUD’un yayılmasıyla borsalara en büyük haftalık net girişini – Eylül 2022’den bu yana 720 milyon dolar – kaydetti.

Kaynak : U.Today
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?