Mayıs 22, 2024

Bu Altcoin’de Balina Aktivitelerinde Ciddi Artış: Alış mı Satış mı?


İkinci büyük varlık Ethereum büyük işlemlerde önemli artışlar yaşıyor. Bu gelişme kripto balinaları arasında yenilenen ve artan aktivitenin sinyallerini veriyor.

IntoTheBlock’tan alınan verilere göre 100.000 doları aşan ETH işlemlerinin sayısı dün ciddi bir artış yaşayarak Mart sonundan bu yana en yüksek seviyesine ulaştı. Bu gelişme balinaların piyasada giderek daha aktif hale geldiği anlamına geliyor.

Bu aktivitenin ortasından akıllara gelen soru balinaların alım mı yoksa satış mı yaptığı?

IntoTheBlock’un analizi, hareketliliğin tasfiyeden ziyade birikime işaret ettiğini gösteriyor. Ethereum’un toplam arzının %0,1’inden fazlasını elinde tutan adresler, bir aydan uzun bir süredir en yüksek günlük birikimi göstermiştir. Bu eğilim, büyük sahiplerin pozisyonlarını artırdığını ve potansiyel olarak daha fazla fiyat artışı beklediğini gösteriyor.

Ethereum Fiyat Performansı

Balinalar arasında artan bu faaliyet güçlü bir ETH fiyat artışının ortasında geldi. Son veriler itibariyle, Ethereum 3.732 dolardan işlem görüyor. Ek olarak son 24 saat içinde %0,96’lık mütevazı bir artışa işaret ediyor.

Daha da etkileyici bir şekilde, ETH son yedi günde %28,79 artış göstererek güçlü piyasa momentumunun altını çizdi. Çeşitli teknik göstergeler de Ethereum için yükseliş sinyalleri veriyor. ETH için Göreceli Güç Endeksi (RSI) şu anda 69,29 seviyesinde. RSI’nın 70’in üzerinde olması tipik olarak bir varlığın aşırı satın alındığını gösterir. Ancak bu eşiğin hemen altındaki değerler henüz aşırı satın alma koşullarına ulaşmadan güçlü bir satın alma ilgisine işaret eder.

Ayrıca, Hareketli Ortalama Yakınsama Sapması (MACD) seviyesi 104,47 olarak kaydedildi. MACD, bir varlığın fiyatının iki hareketli ortalaması arasındaki ilişkiyi gösteren, trendi takip eden bir momentum göstergesidir. Pozitif bir MACD, fiyatın yükseliş eğiliminde olduğunu ve Ethereum için yükseliş görünümünü daha da desteklediğini gösterir.

Balina birikimi ve yükseliş teknik göstergelerinin birleşimi, altcoin‘in yakın vadeli beklentilerine ilişkin olumlu bir tablo çiziyor. Büyük işlemlerdeki artış, genellikle piyasa eğilimleri ve temelleri hakkında önemli içgörülere sahip olan büyük yatırımcılar arasındaki güveni göstermektedir. Bu yatırımcıların birikimi, daha küçük perakende yatırımcılardan daha fazla ilgi ve yatırım çekerek daha yüksek fiyatları destekleyen olumlu bir geri bildirim döngüsü yaratabilir.

Kaynak : U.Today

Yazar Adle Dursun hakkında :

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sosyoloji mezunuyum, aktif olarak kripto para ve blockchain üzerine araştırmalar yapmakta ve içerikler hazırlamaktayım.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?