Ocak 3, 2024

Bu Altcoin Zorlu Bir Hafta Geçirdi: Fiyat Düşüşüyle, Konumunu Binance Coin’e Kaptırdı!

Popüler altcoin Solana (SOL) geçtiğimiz hafta boyunca 110 dolar seviyesinin üzerinde güçlü bir şekilde tutunmakta zorlandı. Son fiyat düşüşü, konumunu tekrar BNB’ye kaptırmasıyla sonuçlandı.

SOL son 24 saat içinde %3,8 oranında geriledi. Haber yazıldığı sırada 109,5 dolardan işlem görüyor. Varlığın piyasa değeri geçtiğimiz gün yaklaşık 50 milyar dolardan 47 milyar dolara düştü. Bu da onu beşinci en büyük kripto para birimi haline getirdi.

solana

Altcoin‘in 24 saatlik eğitim hacmi ise %16’lık bir artış kaydederek 3,3 milyar dolara ulaştı.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere bir rapora göre, Solana ağı Ethereum’un haftalık stabilcoin işlem hacmini aştı. Solana’nın yedi günlük stabilcoin hacmi 103 milyar dolara ulaşırken, Ethereum’un rakamı 90 milyar dolar civarında seyrediyordu.

Santiment tarafından sağlanan verilere göre, SOL tokenı etrafındaki sosyal aktivite, 24 Aralık’tan bu yana sürekli olarak düştükten sonra geçtiğimiz gün %76 oranında arttı.

Öte yandan, Santiment’e göre Solana’daki toplam açık faiz (OI) son 24 saat içinde 1,3 milyar dolardan 1,26 milyar dolara düştü. Azalan OI, bu fiyat noktasında yaklaşık 40 milyon dolar değerinde SOL sürekli sözleşmesinin kapatıldığını veya tasfiye edildiğini gösteriyor olabilir.

Santiment verilerine göre, SOL tarafından toplanan toplam fonlama oranları şu anda %0,08 seviyesinde bulunuyor. Bu gösterge, uzun pozisyon sahiplerinin bu fiyat noktasında kısa pozisyon sahiplerine baskın geldiğini göstermektedir.

Ayrıca, Solana Göreceli Güç Endeksi (RSI) 30 Aralık’tan bu yana sürekli yükseliyor. Santiment’e göre, SOL’un RSI’ı yedi günün en yüksek seviyesi olan 77’ye ulaştı.

Trader’ların çoğunluğu uzun pozisyonlar üzerine bahis oynarken, RSI göstergesi yüksek fiyat oynaklığına işaret ediyor.

1 Ocak’ta yayınlanan bir rapora göre, Solana’nın merkezi olmayan borsa (DEX) hacmi Aralık ayında 28 milyar doları aştı. Ralli, SOL tokeninin Aralık ayı sonlarında 120 dolara ulaşmasına da yardımcı olan bir dizi airdrop ve meme coin çılgınlığı tarafından tetiklendi.

Kaynak : crypto.news
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?