Eylül 9, 2023

Bu Altcoin Yeniden Hareketlendi: İşte Yükselişin Nedeni!


Son 24 saat içerisinde XLM (Stellar) kripto para birimi, dikkat çekici bir şekilde %8 değer kazandı. Bu durum, genel kripto para piyasasının büyük bir kısmının değer kaybettiği göz önüne alındığında oldukça dikkat çekici. Şu sıralar, birkaç istisna dışında, kripto varlıkları büyük bir düşüş yaşarken, XLM bu olumsuz trende meydan okuyor gibi görünüyor.

XLM, 0.123 dolar seviyesinde işlem görüyorken 0.1324 dolara kadar çıkmayı başardı. Ayrıca altcoin, piyasa değerine göre ilk 100 kripto para birimi arasında, günlük en büyük kazancı sağlayan kripto para birimi olmayı da başardı.

XLM’nin bu son artışı, 2 Eylül tarihinde Stellar blockchain’in resmi hesaplarından gelen heyecan verici bir duyuru ile başladı. Bu duyuruda, Stellar ağının yakın bir gelecekte büyük bir yenilik veya gelişme beklediğine işaret edildi. Topluluk, bu haberi büyük bir heyecanla karşıladı ve bu beklentiler, XLM’nin değerini artırmaya başladı.

7 Eylül tarihinde gelen bir açıklama, XLM’nin yükselişini daha da ivmelendirdi. Stellar ekibi, “havada değişim kokusu vardı” ifadesini kullandı ve bu açıklama, yatırımcılar ve kripto topluluğu arasında büyük bir heyecan yarattı. Ayrıca Stellar’ın ağustos ayında MoneyGram’da azınlık yatırımcısı olması, duyuruyla ilgili merakı daha da artırdı.

Söz konusu yükselişle birlikte, XLM’nin son sekiz haftanın en düşük seviyesi olan 0.111 dolar destek seviyesinden sıçramayı başardı. Yaklaşan bir açıklamanın duyurulması, boğaları daha önceki bir umutsuzluk durumundan kurtarmış gibi görünüyor. Altcoin 2 Eylül’den bugüne, yedi günün altısını yeşil kapattı.

Stellar’ın büyük duyurusunun 12 Eylül’de yapılması planlanıyor ve yalnızca üç gün kaldı ve topluluk, ödeme ağının ne tür yenilikler getireceğini merakla bekliyor.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : u today

Yazar Şerife Pekdoğru hakkında :

2019 yılında yaptığım yatırımla kripto sektörüne girdim. Aynı yıl blockchain teknolojisi hakkında yazmaya başladım ve şu anda KoinFinans’ta yazar olarak görev alıyorum. Kripto paralara ilişkin yasal düzenlemer takip ettiğim konuların başında geliyor.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?