Bu Altcoin Yatırımcıların Radarında: Sıradaki Performansı Merak Konusu!


Haziran ayının ikinci haftasında, başlıca kripto para birimlerinin çoğu önemli bir satış baskısıyla karşılaştı. Bu düşüş, Bitcoin madencilerinin teslim olması ve ABD’de listelenen ETF’lerden önemli çıkışlarla desteklendi. Bu da BTC fiyatını Cuma günü 4 haftanın en düşük seviyesi olan 64.939 dolara düşürdü.

Ancak, piyasadaki genel düşüş eğilimine karşı koyan Toncoin (TON), bu hafta %20’lik bir artış göstererek tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 8,25 dolara ulaştı. Piyasa genelinde uzun süreli bir düşüş eğilimi olmasına rağmen, Toncoin’in bu ivmesini sürdürüp sürdüremeyeceği merak konusu.

Listeleme ve TVL Dalgalanması Toncoin Fiyatını Yeni Zirvelere Çıkardı

kripto para

Geçtiğimiz üç ay boyunca Toncoin, günlük grafikte yükselen bir trend çizgisi tarafından desteklenen istikrarlı bir yükseliş trendi sergiledi. Bu dinamik destek, alıcıların bir dizi yüksek düşük seviyeyi korumalarını sağladı ve yatırımcıların düşüşlerde varlığı aktif olarak biriktirdiğini gösterdi.

Bu toparlanma, Kilitli Toplam Hacimdeki (TVL) parabolik bir ralli ile de desteklenmektedir. DefiLlama’nın verilerine göre, Toncoin ağındaki TVL, Şubat sonundaki 18 milyon dolar seviyesinden şu anda 592 milyon dolar seviyesine yükseldi, bu da yaklaşık %3189’luk dikkate değer bir büyümeye işaret ediyor. TVL’deki bu önemli artış, güçlü yatırımcı güvenini ve Toncoin ağının giderek daha fazla benimsenmesini göstermektedir.

İçinde bulunduğumuz hafta, Bitcoin fiyatı 70000 dolardan 64939 dolara düştüğü için daha geniş piyasa için önemli ölçüde düşüş gösterdi. Bununla birlikte, TON’un fiyatı 6,73 dolar işaretinin üzerinde kayda değer bir esneklik gösterdi ve bugün 8,288 dolarlık yeni bir yüksek seviyeye ulaşmak için keskin bir şekilde toparlandı.

Bu haftanın başlarında kripto para borsası Crypto.com, TON coinlerin listelendiğini duyurdu ve USD, EUR, GBP ve diğer 20’den fazla fiat para birimiyle kolay alım yapılmasını sağladı. Bu listeleme muhtemelen Toncoin’in görünürlüğünü artıracak, likiditesini yükseltecek ve daha geniş bir yatırımcı tabanının ilgisini çekecektir.

Toncoin fiyatı şu anda 8 dolardan işlem görüyor ve yakın zamanda kırdığı 7,7 dolarlık dirençten destek aramalı. Bu kırılma devam ederse, geleneksel pivot seviyesi 9 dolar ve ardından 10.6 dolar seviyelerinde potansiyel direnç görülebilir.

Aksine, coin fiyatı 7,7 dolar seviyesindeki desteğin altına düşerse, alıcılar toparlanma eğilimini korumak için yukarıda belirtilen yükselen trend çizgisine güvenebilirler.

Teknik Gösterge

BB Göstergesi: Bollinger Bandı göstergelerinin orta çizgisi, alıcıların yüksek momentumlu bir ralliye öncülük ettiğini gösteren dinamik destek sağlar.

ADX: %21’de yükselen ADX, mevcut toparlanmanın tükenmekten uzak olduğunu ve alıcıların yakın vadede uzun süreli bir ralliye öncülük edebileceğini gösteriyor.

Kaynak : CoinGape

Yazar Adle Dursun hakkında :

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sosyoloji mezunuyum, aktif olarak kripto para ve blockchain üzerine araştırmalar yapmakta ve içerikler hazırlamaktayım.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?