Nisan 14, 2024

Bu Altcoin, Solana’nın 2020’deki 100x Rallisini Tekrarlayabilir: Chris Burniske!


Girişim kapitalisti Chris Burniske, kripto para birimi piyasasındaki dalgalanmalar ve yükselişlerle ilgili önemli bir gözlemde bulundu: Celestia (TIA) tokenının Solana’nın (SOL) 2020’deki performansını anımsattığını iddia etti. ARK Invest’in eski kripto analisti ve şu anda Placeholder’ın ortağı olan Burniske, TIA’nın muazzam bir yükseliş yaşadıktan sonra büyük bir düzeltme geçirmesinden dolayı hayal kırıklığına uğrayan yatırımcıların, SOL’un da geçmişte benzer bir senaryo yaşadığını göz önünde bulundurması gerektiğini söyledi.

Burniske’nin bu benzetmesi, altcoin piyasasındaki tipik fiyat hareketlerinin bir örneği gibi görünüyor. Yeni ve hızla yükselen bir token veya altcoin projesi, genellikle belirli bir noktaya ulaştıktan sonra büyük bir düzeltme yaşayabilir. Bu düzeltme sırasında, hızlı kazanç elde etmeyi uman yatırımcılar hayal kırıklığına uğrayabilir ve hatta panikleyebilirler. Ancak, SOL’un 2020’deki performansına dikkat çekmek, bu tür düzeltmelerin normal olduğunu ve uzun vadeli bir perspektiften bakıldığında piyasada önemli fırsatlar olduğunu gösteriyor.

Özellikle kripto para birimleri gibi volatil varlıklarda yatırım yaparken, kısa vadeli fiyat dalgalanmalarının normal olduğunu kabul etmek önemlidir. Burniske’nin belirttiği gibi, bazı yatırımcılar yükseliş trendinin tadını çıkarırken, diğerleri ani düşüşler karşısında panikleyebilir. Analist TIA için şunları söyledi:

“Token’ın piyasada yaklaşık 4 ay içinde ~10 kat artmasının ardından çok sayıda TIA şikayetçisi gördük. Bu şikayetçilerin çoğunun SOL’un 2020’de yaklaşık 10 kat arttığı, ardından %80 oranında satıldığı ve ardından 2021’de 100 kattan fazla arttığını bilmiyor. Aşağı yönlü volatiliteyi kaldıramıyorsanız, yükselişi hak etmiyorsunuz demektir.”

Analistin kripto para TIA tahmini

Bu yazının yazıldığı sırada TIA, tüm zamanların en yüksek seviyesinden %47 düşüşle 10.88 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Celestia (TIA) için ayrıca bu yılın 31 Ekim’inde büyük bir token kilidi açılması planlanıyor; burada arzın %17,57’si açılacak ve bu, varlığın daha fazlasının satılabileceği göz önüne alındığında düşüş eğilimi olarak yorumlanabilir. Ancak Burniske, Solana’nın aynı zamanda parabolik koşulardan önce gelen büyük kilit açma sürecinden geçtiğine dikkat çekti.

Güncel piyasa hareketlerine buradan ulaşabilirsiniz.

Kaynak : the daily hodl

Yazar Şerife Pekdoğru hakkında :

2019 yılında yaptığım yatırımla kripto sektörüne girdim. Aynı yıl blockchain teknolojisi hakkında yazmaya başladım ve şu anda KoinFinans’ta yazar olarak görev alıyorum. Kripto paralara ilişkin yasal düzenlemer takip ettiğim konuların başında geliyor.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?